Śpiewasz? Dołącz do Razzle Dazzle Choir!

19 Wrz

Śpiewasz? Dołącz do Razzle Dazzle Choir! Poszukiwani są ludzie muzyki głodni wyzwań i gotowych na artystyczne przedsięwzięcia!

Jesteśmy grupą młodych, zdolnych i energicznych miłośników wspólnego śpiewania. Uwielbiamy podejmować muzyczne wyzwania! – mówią o sobie członkowie chóru Razzle Dazzle. I dodają: – Repertuar rozrywkowy to nasz znak rozpoznawczy. Śpiewamy kompozycje z USA, Ameryki Południowej, Afryki, Azji oraz nasze polskie melodie. Jesteśmy także otwarci na Wasze propozycje! Zapraszamy na przesłuchanie w środę 30 września 2020 w godz. 18:00-19:00 do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 maja 27/31, Gdynia.

                             >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

 

Pod skrzydłami Fundacji „Śpiewaj!” działa 25 osobowy gdyński chór mieszany „Razzle Dazzle”, którym dyryguje Zuzanna Popiołkiewicz.

W trakcie swojego 2 letniego istnienia zaśpiewał ponad 50 koncertów w najważniejszych ośrodkach kultury w Trójmieście. Zespół uświetnił historyczne otwarcie przestrzeni kulturalnej w Gdyńskich Halach Targowych, otwarcie po renowacji Muszli przy pl. Grunwaldzkim w Gdyni, występował podczas festiwalu Open House Gdynia oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej Mundus Cantat w Sopocie. Śpiewał także dla Fundacji DKMS i WOŚP.

Chór odniósł znaczący sukces o zasięgu ogólnopolskim – wyśpiewał srebro podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Współczesnej w Gdańsku.

W repertuarze zespołu znajdują się m.in. utwory namibijskie, tradycyjne i współczesne, które „Razzle Dazzle” śpiewa prawdopodobnie jako jedyny chór w Europie. Inspiracją do realizacji koncertów, akcji i projektów jest pasja do muzyki chóralnej i chęć jej popularyzacji wśród lokalnej społeczności. Chór pragnie niejako odczarować mit o niedostępności tej formy muzyki dla wszystkich. Chce pokazać nowoczesne, nietypowe oblicze chóru, śpiewającego muzykę światową, również rozrywkową.

Zuzanna Popiołkiewicz – założycielka i dyrygentka Chóru “Razzle Dazzle” z Gdyni, prezes Fundacji „Śpiewaj!”. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki w klasie prof. Marcina Tomczaka (dyrygentura chóralna) i prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Koordynator wielu przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych. Reprezentantka Polski w międzynarodowym projekcie “Singers of United Lands”, w którym prowadziła warsztaty muzyki polskiej w USA, Kanadzie, Zambii, Zimbabwe i Kenii. Dyrygowała chórami m.in. Symphony of New Orleans, Kokkopelli Choir z Edmonton w Kanadzie i Nairobi Chamber Choir z Kenii.

 

Fot. tyt.:  Michał Mazurkiewicz, Festiwal Music Everywhere.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.