Specjalny koncert Grzegorza Niemczuka w Gdańsku

24 Sty

25 stycznia w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku z chińskim i polskim repertuarem wystąpi wybitny polski pianista Grzegorz Niemczuk. Będzie to szczególne zakończenie 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

Podczas koncertu usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara, Ignacego Paderewskiego oraz chińskiego kompozytora Wanga Jianzgonga. Grzegorz Niemczuk należy do najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych młodego pokolenia. Jego międzynarodowa kariera solowa zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Pianista wystąpił dotychczas z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 31 krajów na wszystkich sześciu kontynentach. Podziwiany jest za wrażliwość, poetykę i wirtuozerię, spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki.

Gościem specjalnym będzie Anna Krysztofiak – artystka Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka. Wykonuje partie dzieł oratoryjnych a także recitale w repertuarze historycznym, koncertując w kraju i za granicą. Gra na instrumentach dawnych i etnicznych, w tym na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Anna Krysztofiak została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu mogła studiować tradycyjną muzykę chińską nanguan w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi.

Jest to jeden z dwóch koncertów zamykających 3. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Wydarzenie przybliży polskiemu widzowi ideę odbywającej się od kilku lat w Państwie Środka festiwalu imprezy kulturalnej.

Koncert ma charakter zamknięty. Wstęp możliwy jest wyłącznie na podstawie imiennych zaproszeń.
Mecenasem koncertu jest Energa.
Organizatorem jest Fundacja Kręgi Sztuki, a współorganizatorem Chińsko Polska Fundacja Komunikacji i Rozwoju – CPFCD.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.