Rodzinne zwiedzanie teatru

17 Lis

Już 19 listopada 2017 Gdański Teatr Szekspirowski wraca z kolejnym Rodzinnym Zwiedzaniem Teatru. Podczas listopadowej edycji będzie się można przenieść do świata lalek, dowiedzieć, jaki związek mają one z teatrem, a także wspólnie poznać cztery zupełnie różne postaci: Romea, Julię, Wiolę i Sebastiana. Stworzyć własne lalki, a następnie za ich pomocą odegrać wielkie przedstawienie na szekspirowskiej scenie!

Zapraszamy w magiczną podróż, która pozwoli dzieciom zaprosić rodziców do swojego świata, a dorosłym pomoże odnaleźć w sobie pokłady dziecięcej radości i kreatywności! – zachęcają organizatorzy. 

Co będziecie robić:
– tworzyć własne lalki teatralne z materiałów codziennego użytku,
– odgrywać przedstawienie z udziałem przygotowanych lalek,
– sprawdzać, jak przedmioty codziennego użytku mogą być wykorzystane w przedstawieniu teatralnym,
– poznawać różnice między: pacynkami, marionetkami, kukiełkami i jawajkami.

Teatr lalek – rodzaj teatru, w którym zamiast aktorów, w spektaklach grają lalki. Głównym środkiem wyrazu jest lalka teatralna animowana przez aktora–lalkarza, najczęściej ukrytego za parawanem, czasem występującego razem z lalką na scenie. Lalki mogą też być poruszane przez mechanizm (mechaniczny teatr lalek). Podstawowe typy lalek teatralnych: pacynka, kukiełka, jawajka, marionetka, lalka cieniowa. W XX w. coraz częściej w teatrze lalek spotyka się obok lalki – aktora lub maskę, animatorzy często odkrywają swój warsztat wychodząc zza parawanu, rozwija się tzw. teatr przedmiotu, w którym przedmioty otrzymują funkcję postaci scenicznych.

Co? Rodzinne Zwiedzanie Teatru
Gdzie? Gdański Teatr Szekspirowski
Kiedy? 19 listopada 2017, godz. 09:00 | 11:00 | 13:00 (czas trwania: 90 min)
Bilety: 10 zł/os., dzieci do lat 4 bezpłatnie
Zakup biletów online BILETY.TeatrSzekspirowski.pl lub w kasie Teatru,
tel. 58 351 01 01, bow@teatrszekspirowski.pl.

Ilość miejsc ograniczona!

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.