Rodzinne warsztaty u Szekspira

19 Mar

Rodzinne warsztaty u Szekspira to oferta dla rodzin, które chcą w atrakcyjny i kreatywny sposób spędzić razem niedzielę, odkrywając tajemnice teatru.

Podczas warsztatów poznacie historię teatru, rekwizyty i sposób ich tworzenia, rodzaje teatrów, ich charakterystykę, typy scen teatralnych, elementy scenografii, postaci i wątki z dzieł Williama Szekspira oraz wiele innych ciekawostek związanych z teatrami na całym świecie i w różnych kulturach. Nierzadko tematyka zajęć wykracza poza teatr, w kierunku innych sztuk.
Spotkania odbywają się w jedną wybraną niedzielę miesiąca
.
Bilety w cenie: 10 zł są dostępne online oraz w kasie GTS.

7 kwietnia, godz. 11:30, 13:30, 16:30
LALKI TEATRALNE
W kwietniu GTS zaprasza wszystkie dzieci do świata lalek. W zakamarkach teatru znajdziecie przeróżne typy teatralnych lalek: pacynki, marionetki, kukiełki i jawajki.
Obejrzycie je dokładnie i podejmiecie odważną próbę stworzenia własnych dzieł sztuki. Do zabawy zaprosimy rodziców, którzy razem z nami odbędą magiczną podróż po świecie lalek. Czymże jednak byłoby spotkanie w teatrze bez przedstawienia? Finałem spotkania będą stworzone wspólnymi siłami spektakle teatru cieni wykorzystujące wcześniej przygotowane lalki – komentują organizatorzy.

12.maja, godz. 11:30, 13:30, 16:30
PLAKAT TEATRALNY
W majowej edycji rodzinnych warsztatów zastanowimy się nad tym, w jaki sposób powstają plakaty teatralne. Dlaczego dobry projekt plakatu jest ważny? Jakimi technikami można go stworzyć? Jak możemy skutecznie przyciągnąć widza? Tajemnice plakatu odkryjemy podczas podchodów po zakamarkach teatru, gdzie poukrywały się plakaty z różnych, nie tylko Szekspirowskich, sztuk, wydobyte z naszych archiwów. Na końcu zaś stworzymy swoje własne dzieła – dodają organizatorzy.

Fot.tyt.: Marta Dettlaff.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.