ProPejn premierowo w 3mieście

18 Sty

ProPejn wydany nakładem wytwórni PROSTO w listopadzie 2013 roku to trzeci oficjalny album VNM-a. O tym, jak album sprawdza się w warunkach koncertowych, słuchacze z Trójmiasta mają okazję przekonać się już w najbliższy czwartek (23.01) na scenie gdańskiej klubogalerii Bunkier. O rozgrzewkę przed koncertem głównym zadbają Codename Familia i Brahu. Start: godzina 19.00.

Najnowsze wydawnictwo VNM-a zawiera 13 nowych nagrań. Na trackliście znalazły się m.in. „Hajs się zgadza”, „Szempejn papyn” oraz opatrzony teledyskiem „Obiecaj mi” z goścnnym udziałem Tomsona z Afromental. Jedynym „ojcem” muzycznej warstwy płyty jest SoDrumatic, który odpowiada za brzmienie całości.

VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Pierwsze płyty nie wydostały się poza grono jego przyjaciół i wspólników w zajawce. VNM zdobył pewien rozgłos dopiero w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję radiową Wudoo. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu. Słuchacze twierdzą, że VNM zdefiniował tą płytą znaczenie słów „punchline” i „metafora” w polskim rapie. Jego talent dostrzegł wtedy Sokół (Zip Skład, WWO, TPWC) i zaproponował nagranie wspólnego kawałka „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazała się najnowsza produkcja rapera – „Niuskul Mixtape 2009”. W tym samym roku VNM wziął udział w nagraniach składanki „Prosto Mixtape 600V” – kultowej pozycji w katalogu Prosto Label. Wraz z Sokołem i DJ-em 600V jest gospodarzem tego projektu. Po premierze Mixtape’u w kwietniu 2010 zagrał w tym składzie kilka świetnie przyjętych koncertów. 2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową. Jego dziesiąty już, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany album, ukazał się 17.01.2011.

>>ZOBACZ TAKŻE: w wywiadzie dla my3miasto.pl – VNM<<

O rozgrzewkę zadbają reprezentanci Trójmiasta: Brahu i Codename Familia. 

Marcin Tomaszewski, czyli Brahu jest obecny w polskim hip-hopie od 1996 roku, kiedy to zrobił pierwszy bit. W 1997 roku założył grupę raperską Rapsod. W 1999 r. razem z tym składem, nagrał nielegal pt. „Los melinos”, był to wówczas jeden z głośniejszych nielegali w trójmiejskim podziemiu. Współpracował głównie z ludźmi z trójmiejskiego podziemia m.in Deluks, Ice Man, Calvo, Tuk, Riposta, Eli, dj Pmt, Tomaszyna, Pliq, RDW. Brahu w 2007 roku nakładem Vabank Records wydał solową płytę pt. Wchodzę do gry, na której wystąpili gościnnie Peja, RDW, Kear. Nagrał również trzy teledyski zatytułowane Mój rap (w którym zaznaczył swoje przywiązanie do Gdańska), „Miejska giełda”, na którym gościnnie wystąpili Peja i RDW (single z solowej płyty) oraz remiks z hitu Sokoła i Pona „Uderz w puchara”. W 2008 z zespołem DwaZera wydał mixtape Browar się leje kwiaty się palą. 28 marca 2011 roku miała miejsce premiera drugiego solowego krążka pt. „Chaos”. Album wydany został nakładem Prosto Label. Płytę promują cztery teledyski do utworów: „Szybkie życie”, „Mimo wszystko” gościnnie: VNM, „Jedno niebo” gościnnie: ZIP Skład oraz „Kolejny dzień, kolejny problem”.

Przed Brahem na scenie pojawi się skład Codename Familia – jak piszą o sobie sami – to crew założone w 2011 r. przez czterech MC`s z rodzimego miasta, jakim jest Kościerzyna. Połączyła ich wspólna zajawka, pasja i chęć rozwijania się w bardziej „profesjonalny” sposób.

Źródło: Informacja prasowa.

Koncert startuje o godzinie 19.00. Bilety do nabycia również przed wejściem do klubu (Bunkier, Gdańsk ul. Olejarna 3).

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<< 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.