Premiera książki „Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków”

5 Gru

Nakładem Wydawnictwa EKWITA 18 grudnia 2015 r. ukaże się debiutancka książka Marty Borkowskiej pt. „Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków”. Na spotkanie z autorką połączone z premierą wydawcy zapraszają do Cafe Księgarni VADEMECUM w Gdyni. 

„Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków” jest pierwszą częścią cyklu książek o niezwykłej dziewczynce i jej przygodach. To pełna ironii, osadzona we współczesności surrealistyczna opowieść z wątkiem kryminalnym. Napisana z myślą o młodzieży stanowi przyjemną lekturę także dla dorosłych.

Bohaterka nie jest zwyczajną dziewczynką – na plecach ma prążkowane skrzydła jak u stonki ziemniaczanej. Jej inność i wyobcowanie nie pozbawiają jej jednak wrażliwości. Obdarzona wyjątkową intuicją i inteligencją, w pierwszej części wraz z detektywem Skutecznym próbuje stawić czoła prastarym mocom obudzonym przez jej kuzyneczkę Bezskazy. Wykopane na cmentarzysku prochy starej wiedźmy zmieniają spokojne miasteczko w piekło. Seria zaginięć, demoniczny strach na wróble, morderczy tercet wskrzeszonych zwierząt tworzą dość makabryczny obraz. Osnute zimową aurą niewielkie miasteczko daje schronienie przestępcom opętanym żądzą posiadania nie tylko pieniędzy – ich największym pragnieniem jest nieśmiertelność, wieczna młodość i piękno.

Autorka – Marta Borkowska – urodziła się w Lęborku, po maturze wyjechała do Gdańska, gdzie ukończyła filologię klasyczną. Obecnie mieszka w Gdyni i pracuje w bibliotece. W wolnych chwilach lubi czytać książki, piec ciasta i jeździć z mężem na ryby. Jest szczęśliwą posiadaczką psa i kota. Po pracy tworzy cykl opowieści o „Dziewczynce-Stonce”, wieczorami zazdrości talentu swoim ulubionym pisarzom: Wiesławowi Myśliwskiemu i Cormacowi McCarthy’emu.

Premiera debiutanckiej książki Marty Borkowskiej odbędzie się 18 grudnia 2015 r. o godz. 18.00 w Cafe Księgarni VADEMECUM w Gdyni. Złotówkę z każdego sprzedanego egzemplarza książki papierowej i 50 groszy z każdego sprzedanego ebooka Wydawnictwo EKWITA przekaże schroniskom dla zwierząt.

okladka---przod---mniejsze

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.