Pompeje na dużym ekranie

9 Mar

Multikino i British Council zapraszają 13 marca o 18.00 na retransmisję nowatorskiego projektu „Pompeje” z Muzeum Brytyjskiego. To pierwsza w historii produkcja tego typu zrealizowana przez londyńskie muzeum. Widzowie sieci Multikino obejrzą zapis spektakularnej wystawy pt.: „Życie i śmierć w Pompejach i Herkulanum” w kinowej jakości obrazu.

Wystawa jest pierwszą ekspozycją w British Museum, pokazującą historię legendarnych antycznych miast oraz największym od ponad 40 lat wydarzeniem w tej instytucji. W 2013 roku była przebojem sceny kulturalnej Londynu. Wystawa przenosi widzów w świat rzymskich metropolii 2000 lat temu – pokazuje życie na ulicy oraz w domu. Widzowie zobaczą z bliska mnóstwo eksponatów, które przybyły do Londynu z Włoch, na przykład słynne odlewy ludzi zatopionych w lawie z Wezuwiusza, jak również obiekty odtwarzające nieistniejący już świat: sprzęt domowego użytku, ubrania, biżuterię, meble, rzeźby, mozaiki, czy nawet żywność… „Pompeje” z Muzeum Brytyjskiego to nie tylko fascynująca podróż po muzealnych korytarzach, ale także zapierająca dech w piersi wizja, odtwarzająca starożytny świat sprzed wulkanicznej apokalipsy oraz efektowna lekcja historii, daleka od nudnych wizyt muzealnych. Materiał zawiera efektowne, specjalnie przygotowane inscenizacje oraz bogatą oprawę muzyczną i literacką.

Po starożytnej przestrzeni oprowadzą widzów znakomici eksperci – kurator wystawy Paul Roberts, profesor uniwersytetu w Cambridge Mary Beard, historyczka Bettany Hughes, szef kuchni Giorgio Locatelli i ogrodnik Rachel de Thame.

„Pompeje” w Muzeum Brytyjskim zobaczymy w czwartek 13 marca o godzinie 18.00 w 13 kinach sieci Multikino: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Poznań Stary Browar, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie.

Bilety:

40 zł – normalny

35 zł – ulgowy (Uczniowie i Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)

30 zł – bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

20 zł – bilet szkolne (dla zorganizowanych grup szkolnych, min. 20 osób, na seansach umówionych ze specjalistami do spraw rezerwacji grupowej, przed godziną 16:00). Bilety grupowe i rezerwacja pokazów dla szkół u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach.

unnamed-3

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.