Pokaz spektaklu „111” w ramach projektu Teatr na Nowe Czasy

5 Gru

Fundacja Teatru BOTO oraz Fundacja Pomysłodalnia zapraszają na spektakl pt.”111″ Tomasza Mana, w reżyserii Adama Nalepy, który odbędzie się 13 grudnia o godz. 20:30 w Teatrze na Plaży w Sopocie. Pokaz jest częścią wydarzeń związanych z projektem Teatr na Nowe Czasy. 

Dramat Tomasza Mana „111” to sztuka traktująca o genezie agresji, której zalążkiem i katalizatorem nie jest brak miłości, lecz brak dialogu. Wszyscy chcą dla siebie jak najlepiej, wszyscy są przekonani o własnych racjach, wszyscy są bez winy. Lecz nikt nie potrafi zauważyć ani zaakceptować potrzeb drugiego. Bo nikt nie nauczył nikogo empatii. W krótkich, bezpośrednich i beznamiętnych wypowiedziach członkowie rodziny – protagoniści sztuki – relacjonują historię ich katastrofy. Historię pełną niedomówień, skrywanych emocji i rosnącej rozpaczy i wściekłości, które w końcu znajdą swój upust w amoku.

Standardowa rodzina, ojciec, matka, dwójka dzieci, średnia krajowa, średnie wykształcenie, bez szału. I bez patologii. A jednak w tej typowej rodzinie dochodzi do strasznej tragedii. Co się wydarzyło? A przede wszystkim dlaczego?

„111”, 13 grudnia godz. 20:30, Teatr na Plaży w Sopocie

Tekst: Tomasz Man

Dramaturgia i reżyseria: Adam Nalepa

Obsada: Magdalena Boć, Aleksandra Derda, Anna Kociarz, Magdalena Smuk

Produkcja: Fundacja Teatru BOTO

Czas trwania: ok. 60 min.

O AUTORACH:

Tomasz Man – dramatopisarz i reżyser, doktor filologii polskiej (studia magisterskie i doktoranckie ukończył na Uniwersytecie Wrocławskim), absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu warszawskiej Akademii Teatralnej. W latach 2003-2005 był kierownikiem literackim w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a od 2004 do 2005 roku był konsultantem programowym w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W latach 1997-2002 publikował swoje teksty w „Teatrze”, „Dialogu” i „Notatniku Teatralnym”.

Adam Nalepa – reżyser, absolwent Teatrologii, Filmografii i Historii Starożytnej Uniwersytetu Ruhry w Bochum. Podczas studiów pracował jako felietonista i krytyk teatralny, w latach 2002-2005 piastował etat asystenta reżysera w Düsseldorfer Schauspielhaus, gdzie debiutował także jako reżyser własną adaptacją „KOMEDIANTA” Thomasa Bernharda. Ukończył również studia w klasie fortepianu w Darmstadt. W 2007 roku otrzymał propozycję inscenizacji światowej prapremiery „BLASZANEGO BĘBENKA” z okazji obchodów 80-tych urodzin Güntera Grassa w Teatrze Wybrzeże, z którym współpracuje od tego czasu. W Gdańsku wyreżyserował m.in. „KAMIEŃ” Mariusa von Mayenburga, „NIE-BOSKĄ KOMEDIĘ” Zygmunta Krasińskiego, „CZAROWNICE Z SALEM” Arthura Millera czy „MARIĘ STUART” Friedriecha Schillera.

Wstęp na pokaz spektaklu jest wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy wysłać zgłoszenie na adres: teatrnanoweczasy@gmail.com.

Zrzut ekranu 2015-12-04 o 18.22.03

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Projekt Teatr na Nowe Czasy realizowany jest ze środków Gminy Miasta Sopotu i współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.