Otwarcie sezonu wystawienniczego w WL4

11 Lut

Galeria WL4 zaprasza na otwarcie sezonu wystawienniczego 2016. Jako pierwszy, zbiór prac pt. „Fire Exit”, zaprezentuje gdański artysta – Rafał Chomik. Wernisaż odbędzie się 12 lutego o godzinie 19.00. 

Rafał Chomik to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Wydział Malarstwa i Grafiki), rezydent WL4. Obronił dyplom z malarstwa w pracowni prof. Henryka Cześnika oraz aneks z sitodruku pod kierunkiem ad II st. Aleksandra Widyńskiego.

„Fire Exit” autorstwa Rafała to wystawa site-specific. Jest jednorazową instalacją wykonaną specjalnie dla wnętrza Galerii WL4. Ogromne, barwne kolaże wywołują wrażenie osaczenia. Tytułowe „wyjście awaryjne” odnosi się do współczesnej rzeczywistości, w której funkcjonuje człowiek – zorganizowanej w taki sposób, by żyć możliwe wygodnie, bezpiecznie i sprawnie. Wielość znaków i komunikatów ogrom bodźców i wątków z jednej strony ma to umożliwiać, z drugiej stwarza chaos informacyjny, który nie pozwala zauważyć tego, co najistotniejsze dla przetrwania.

Wernisaż w Galerii WL4 (Gdańsk ul. Wiosny Ludów 4) zaplanowano na 12 lutego. Start: godz. 19:00. Wystawę „Fire Exit” będzie można oglądać  od 13 do 24 lutego po uprzednim kontakcie telefonicznym w godz. 12.00-17.00 z Czesławem Podleśnym (663 637 132).

rafał chomik plakat wystawy web

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Źródło: Materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.