Opera na dużym ekranie

6 Gru

7 grudnia Multikino zaprasza na transmisję opery „Traviata” Giuseppe Verdiego z legendarnej La Scali w Mediolanie. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję do uczestniczenia w otwarciu nowego sezonu jednej z najbardziej znanych scen operowych świata.

Co roku w grudniu La Scala (Teatro alla Scala) otwiera sezon operowy wyjątkową nocą, która uważana jest za jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Ponownie miłośnicy muzyki operowej będą mieli szansę uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. W 11 kinach sieci Multikino w sobotę 7 grudnia o godzinie 18.00 zobaczymy transmisję „Traviaty”, najbardziej znanej opery Giuseppe Verdiego. W rolach głównych wystąpią takie sławy jak Piotr Beczela i Zeljko Lucic.

Teatro alla Scala to najsłynniejsza scena operowa w Mediolanie i we Włoszech i jedna z najsłynniejszych na świecie. Gmach teatru zaprojektował w latach 1776-1778 architekt Giuseppe Piermarini. Na podstawie jego planów, w ciągu zaledwie dwóch lat powstał gmach z klasycystyczną fasadą i piękną widownią. W teatrze mieściło się ponad 3000 widzów, iluminowany był tysiącem świec, posiadał 5 wieńców lóż, z których każda była inna. Nazwa „Teatro alla Scala” pochodzi od nazwiska księżnej Beatrycze Reginy della Scala, żony księcia Bernabo Viscontiego, fundatora kościoła Santa Maria alla Scala zbudowanego w XIV wieku, który stał niegdyś na placu budowy nowego gmachu opery. Przedstawienie inauguracyjne (opera Salieriego L’Europa riconosciuta) odbyło się 3 sierpnia 1778 roku. Poczynając od końca XVIII wieku La Scala odgrywa rolę centrum sztuki operowej o znaczeniu międzynarodowym. Mieści 3600 osób. La Scala jest piątym wielkim budynkiem operowym, jaki został wybudowany w XVIII wieku we Włoszech.

Transmisja opery „Traviata” z La Scali odbędzie się 7 grudnia o godzinie 18.00. Ceny biletów zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Szczegółowy cennik dostępny na www.multikino.pl. Bilety normalne i ulgowe można nabyć w kasach kin oraz na stronie internetowej. Bilety grupowe do nabycia tylko u specjalistów ds. rezerwacji grupowej w poszczególnych kinach.

Źródło: Informacja prasowa.

 >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Zrzut ekranu 2013-12-06 o 08.25.45

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.