Odwiedź Muzeum Historyczne podczas Święta Miasta

26 Maj

Podczas Święta Miasta, 27 i 28 maja każdy będzie miał możliwość wygrać bądź otrzymać flagę Gdańska. W sobotę o godz. 11.30 zapraszamy wszystkich na Targ Węglowy do stworzenia żywej flagi i zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Każdy, kto weźmie udział w wydarzeniu otrzyma prezent – flagę Gdańska na drzewcu. Również podczas licznych aktywności w tych dniach będzie możliwość otrzymania swojego egzemplarza.

WEŹ FLAGĘ GDAŃSKA I ODWIEDŹ MUZUEM HISTORYCZNE ZA ZŁOTÓWKĘ
Podczas weekendu flaga również będzie idealną okazją by odwiedzić Oddziały Muzeum Historycznego Miasta Gdańska i zobaczyć nową wystawę Pod Królewską Koroną. Każda osoba, rodzina, bądź grupa znajomych (do 5 osób), która przyjdzie z flagą Gdańska, wejdzie do Oddziałów (Ratusza Głównego Miasta Gdańska, Muzeum Bursztynu, Domu Uphagena, i Twierdzy Wisłoujście) Muzeum w promocyjnej cenie – za symboliczną złotówkę! Wystawa poświęcona jest historii nadania wielkiego przywileju dla Gdańska oraz zmiennego wizerunku herbu miejskiego. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się dlaczego właśnie pod koniec maja obchodzimy Święto Miasta.

NAGRODY DLA WYTRWAŁYCH
Dla osób, które podczas dwóch dni trwania Święta Miasta odwiedzą 4 oddziały, w których znajduje się wystawa oraz zdobędą pieczątki, otrzymają nagrody! Nagrody będą do odebrania w Dziale Marketingu Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. W celu odebrania nagrody należy zgłosić się do Muzeum poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.mhmg.pl.

AUTOBUSEM NA TWIERDZĘ WISŁOUJŚCIE
Podczas obu dni zostanie zwiększona częstotliwość kursowanie autobusu na Twierdzę. Zachęcamy by skorzystać z autobusu nr 606, kursującego w te dni co 30 min, rozpoczynającego trasę z przystanku Wały Piastowskie. Pełen rozkład na: www.ztm.gda.pl/rozklady/start-606_20170527-1.html.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.