Nowe idzie od morza. Za darmo!

9 Lip

Kompilacja „Nowe idzie od morza” to zbiór utworów najciekawszych trójmiejskich artystów, wybranych przez serwis noweidzieodmorza.com. Od ciężkich brzmień przez free-jazzowe odloty, po elektroniczne brzmienia i eksperymentalne kompozycje. Kompilacji można bezpłatnie odsłuchać oraz ją ściągnąć – znajduje się na niej 18 utworów, z czego 10 jest wcześniej niepublikowanych łącznie niemal 80 minut muzyki.

Pomysłodawcą i producentem kompilacji jest Jakub Knera – dziennikarz, socjolog, animator prowadzący serwis poświęcony trójmiejskiej scenie muzycznej – noweidzieodmorza.com. Za oprawę graficzną odpowiadała Agata Królak. Utwory dostępne są bezpłatnie na stronie http://noweidzieodmorza.bandcamp.com/.

Jako Instytut Kultury Miejskiej choćby przy okazji wizyt studyjnych staramy się prezentować i promować jak najwięcej wydarzeń i artystów z Gdańska i całego Trójmiasta. Mamy nadzieję, że każde takie działanie prowadzi do poszerzenia grona odbiorców twórczości naszych artystów, a dla Gdańska – promocję poprzez ich twórczość. – mówi Aleksandra Szymańska, Dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej.

Artystów z Gdańska i Trójmiasta na „Nowe idzie od morza” reprezentują: Langfurtka, Tundra, Rawel, Etamski + Małgorzata Penkalla, Bubble Chamber, Gówno, Wilk, J=J, Olbrzym i Kurdupel, Stendek, Emiter, Asia i Koty, Calm the Fire, Jacaszek, Izes, Trupa Trupa, Stefan Wesołowski, Ampacity.

Muzyczna scena trójmiejska od lat jest niezwykle ciekawa i aktywna. Inicjatywa Kuby Knery, zarówno jeśli chodzi o portal, jak i pomysł składanki dla tych, którzy nie są stałymi „bywalcami” na stronie noweidzieodmorza.com uznaliśmy za bardzo dobry i warty wsparcia pomysł promocji gdańskiej i trójmiejskiej kultury. – kontynuuje Szymańska.

Noweidzieodmorza.com to serwis poświęcony trójmiejskiej muzyce i tutejszej scenie muzycznej. Od folku przez jazz, rock, elektronikę, eksperymenty, po metal. Bez wielkich gwiazd zza granicy, rozbuchanych imprez, ale wśród twórców z Trójmiasta, tego co robią na co dzień, a także nie tylko tego co dzieje się w weekendy, ale też od poniedziałku do czwartku.

 

2 Replies to “Nowe idzie od morza. Za darmo!

  1. Nazwa „nowe idzie do morza” jest kapitalna! W ogóle genialny pomysł i idea. Brawo że to propagujecie w swoim portalu. Nauczmy sę chawlic nie tylko SWOIMI pomyslami, ale innych. Przeciez jest to wspólny cel : jak o trójmieście będzie głosno, to skorzystamy wszyscy, w kazdej dziedzinie. Nie tylko kulturalnej ale tez biznesowej. A muzyka łagodzi obyczaje :):):)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.