Nieistniejący film na fotografiach

27 Mar

Tym razem w progach galerii Teatru Gdynia Główna zagości dzieło Sławomira Pultyna – wykładowcy Gdyńskiej Szkoły filmowej, który sportretował związane z nią osoby. „Szkoła z widokiem, czyli sceny z nieistniejącego filmu” to druga wystawa, którą będzie można oglądać w galerii Pęd Sztuki.

W rzeczywistości Szkoły Filmowej życie nieustannie przeplata się z fikcją opowiadanych historii. Granice wyobraźni i realności są trudne do zauważenia. Wystawa to zbiór portretów wpisanych w kontekst kina. Osoby związane z Gdyńską Szkołą Filmową obsadziłem w rolach z nieistniejącego filmu. Ale gatunkowe stylizacje to tylko pretekst do pokazania prawdy o bohaterach. Chociaż, czy prawda ma znaczenie? – zachęca autor, Sławomir Pultyn.

Wystawa dostępna dla zwiedzających od 29 marca do 10 maja 2014, od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 17, a w soboty i niedziele na 2 godziny przed wydarzeniami. Wstęp bezpłatny. – informuje Grzegorz Kujawiński z Teatru Gdynia Główna.

pedsztuki

Pęd Sztuki – Galeria

Celem galerii jest promowanie sztuki w takich dziedzinach jak: fotografia, grafika, sztuka użytkowa, rzeźba, projektowanie w modzie, sztuki wizualne, krótkie formy filmowe itp. Poprzez prezentację dzieł artystów z Trójmiasta, Polski i Świata chcemy zwrócić uwagę na to, co wyraża sobą sztuka, skupić odbiorców wokół różnorodnej twórczości. Ważne jest promowanie młodych zdolnych artystów, dla których być może będzie to pierwsza okazja do publicznej prezentacji. Miejsce ma charakter otwarty, jest dostępne dla wszystkich. 

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.