Najlepsze studenckie zespoły wyróżnione (FOTO)

7 Mar

Za nami finał trzeciej edycji przeglądu Muzyczne UGięcie. Na scenie Wydziału Remontowego zaprezentowały się najlepsze zespoły wyłonione przez internautów, ACK Alternator oraz dziennikarzy.

Muzyczne UGięcie to organizowany od 2010 roku plebiscyt dla młodych zespołów. Każdą kolejną edycję podsumowuje płyta oraz koncert finałowy. Tak było i tym razem: nagrania 10 kapel, które wiosną ubiegłego roku występowały w klubie X-Kwadrat, znalazły się na składance zarejestrowanej w studio Radia Gdańsk. Równolegle wyłoniona została trójka laureatów, którzy zaprezentowali się na specjalnym koncercie w Wydziale Remontowym.

Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach. Przychylność internautów zdobył najbardziej doświadczony skład, czyli poruszający się w obszarze ciężkiego rocka Tune 4 Tune. ACK Alternator wyróżnił wokalno-akustyczny duet Green Slope, dziennikarze muzyczni postawili natomiast na funkowo-popowy Bixbit. Podczas finałowego koncertu do laureatów dołączył gość specjalny w postaci The Sunlit Earth, jednego z najpopularniejszych trójmiejskich zespołów indie rockowych, który promuje właśnie najnowsze LP Between the Lines.

Już wkrótce wystartuje czwarta edycja przeglądu. Nie znamy jeszcze daty pierwszego koncertu, organizatorzy zapowiadają jednak, że najprawdopodobniej odbędzie się on jeszcze przed końcem marca. Zachęcamy do śledzenia fanpage’a Muzycznego UGięcia, na którym znajdziecie wszystkie informacje dotyczące plebiscytu.

 >>>ZOBACZ TEŻ: Muzyczne UGięcie na finiszu (FOTO)<<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.