Nabór do Nagrody Teatralnej Miasta Gdańska

12 Lut

Rusza nabór do Nagrody Teatralnej Miasta Gdańska za 2019 rok. Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane do 1 marca. Laureaci zostaną uhonorowani nagrodą finansową.

Nagroda Teatralna jest przyznawana corocznie trzem twórcom najcenniejszych kreacji teatralnych w następujących kategoriach: reżyseria, rola męska, rola żeńska, scenografia, muzyka, debiut roku lub za całokształt dorobku artystycznego.

Możliwe jest przyznanie więcej niż jednej nagrody w tej samej kategorii. Każdy laureat otrzymuje nagrodę finansową.

Kandydatury do nagrody zgłaszać mogą:

instytucje kultury,
szkoły wyższe, szkoły o profilu artystycznym,
związki twórcze, stowarzyszenia prowadzące działalność kulturalną,
fundacje oraz przedsiębiorstwa działające w dziedzinie kultury i sztuki,
instytucje samorządowe i rządowe związane z upowszechnianiem kultury i sztuki,
radni Miasta Gdańska,
radni Dzielnic Miasta Gdańska,
organy administracji publicznej.
Każdy wnioskodawca może zgłosić maksymalnie trzy propozycje.

We wniosku o przyznanie nagrody oprócz danych osoby zgłaszanej, powinna znaleźć się też krótka informacja biograficzna, w tym zawierające szczególne osiągnięcia, które zasługują na wyróżnienie. Konieczne jest także oświadczenie Wnioskodawcy o zgodzie kandydata do Nagrody do przetwarzania jego/jej danych osobowych w celu realizacji Nagrody.

Propozycje do nagród można zgłaszać do 1 marca 2020 roku. Decyduje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Miejskiego.

Szczegółowych informacji na temat Nagrody udziela Elżbieta Czekaj, Biuro Prezydenta ds. Kultury, Referat ds. Mecenatu Kultury, ul. Nowe Ogrody 8/12, pokój 123, tel. (58) 323 6123, e-mail: elzbieta.czekaj@gdansk.gda.pl.

Nagrody za rok 2018 otrzymali: Dorota Kolak za rolę Hekabe w „Trojankach” Eurypidesa w reżyserii Jana Klaty na scenie Teatru Wybrzeże, Maria Kielan za tytułową rolę w spektaklu „Giselle” w reżyserii i choreografii Emila Wesołowskiego, Wojciecha Warszawskiego i Izabeli Sokołowskiej – Bulton na scenie Opery Bałtyckiej oraz Jacek Głomb za reżyserię spektaklu „Wieloryb” na podstawie książki Jerzego Limona w Miejskim Teatrze Miniatura.

Kapituła konkursu może też wnioskować o przyznanie Honorowej Nagrody Specjalnej za „przedstawienie roku” teatrowi, w którym zrealizowano nagrodzone przedstawienie. Nagrodą jest dzieło sztuki. W zeszłym roku takie wyróżnienie otrzymał Teatr Wybrzeże za „Śmierć białej pończochy” Mariana Pankowskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.