Na falach RADIA PEZET (WIDEO)

29 Paź

O nowym krążku RADIO PEZET i planach na następne, klipie do Supergirl i o współpracy z Bednarkiem i Donatanem rozmawialiśmy z Pezetem po koncercie w klubie Kwadratowa 28 października. Check it out!

Trójmiejska publika przywitała rapera godnie, a atmosfera na koncercie była niepowtarzalna. Większym powodzeniem cieszyły się jednak kawałki ze starszych krążków. Czym teraz Pezet zaskoczy swoich fanów? Jak wyglądało tworzenie klipu do Supergirl? Sprawdźcie eksluzwny wywiad dla my3miasto.pl!

Pezet jest twórcą kultowych na polskiej scenie hip-hopowej albumów i singli. Na koncie ma trzy płyty nagrane jako Płomień 81, dwie stworzone wspólnie z Mikołajem „Noonem” Bugajakiem, dwa albumy solowe, oraz płytę nagraną wspólnie z bratem – Małolatem. Jest autorem pozycji klasycznych polskiego rapu – „Seniorita”, „Ukryty w mieście krzyk”, „Gdyby miało nie być jutra” czy „Noc i dzień” to tylko niektóre z jego utworów znanych przez rzesze fanów.

Za wydany w 2004 roku album „Muzyka poważna”, zrealizowany z Noonem, Pezet uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku HIP-HOP / R&B. Kolejną nominację otrzymał za solowy album pt. „Muzyka rozrywkowa” (2007). Płyta, nagrana wspólnie z bratem Małolatem, „Dziś w moim mieście” z października 2010 osiągnęła status złotej.

28 października w Kwadratowej raper wykonał utwory z wydanego we wrześniu krążka „Radio Pezet”. Hip-hopowe kawałki połączone z dźwiękami inspirowanymi sceną brytyjską, muzyką grime i dubstepem stanowią na polskim rynku dość nowatorskie rozwiązanie. Nowy album Pezeta od momentu pojawienia się w sklepach muzycznych znajduje się w czołówce najlepiej sprzedawanych płyt i jednocześnie poddawany jest ostrej krytyce.

 

2 Replies to “Na falach RADIA PEZET (WIDEO)

  1. Pingback: Pezet w B90 (KONKURS) - my3miasto.pl

  2. Pingback: Pezet w B90 - my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.