MOLO: Gwiazdy polskiego bigbitu

7 Cze

Z okazji 60-lecia narodzin polskiej ery bigbitu i rocka Adam Jarzębiński (miłośnik bigbitu i animator wydarzeń muzycznych) oraz Dariusz Wiśniewski ( muzyk gdańskiej sceny rockowej) założyli zespół bigbitowy NonSTOP. Jego główną misją jest przypomnienie historii i początków polskiego rocka, wprowadzenie w magiczny klimat lat 60. Koncert zespołu odbędzie się w niedzielę – 9 czerwca – o godz. 16:00. Wstęp wolny.

W skład zespołu weszli doświadczeni muzycy oraz młodzi wokaliści, studenci i absolwenci m.in. Akademii Muzycznej w Gdańsku, aktywni uczestnicy wielu projektów muzyczno–teatralno–wokalnych, laureaci prestiżowych konkursów ogólnopolskich i zagranicznych, aktorzy aktualnie granych spektakli i przedstawień.

Program koncertu wypełniają przeboje lat 60-ych zespołów takich jak Rhythm and Blues, Czerwono–Czarni, Niebiesko–Czarni, Pięciolinie, Czerwone Gitary, Blackout, Breakout, Skaldowie, Polanie, Test oraz Trzy Korony.

Non–Stop, to nieistniejący już letni klub muzyki młodzieżowej w Sopocie, który swoją działalność rozpoczął na początku lipca 1961 roku koncertem zespołu bigbitowego Czerwono–Czarni. Był pierwszym miejscem w Polsce, gdzie wzorem zachodnich klubów, zespoły grały do tańca muzykę na żywo. Przez 20 lat (1961-1981) mieszkańcy Sopotu i młodzież z całej Polski bawili się tam przy muzyce największych gwiazd. Jak wspomina Adam Jarzębiński, ówczesny licealista – “Miejsce do tańca tworzyły zbite deski, zespół prezentował się na niewysokim podium obok tańczącej młodzieży. Nieopodal znajdowało się około sześćdziesiąt czteroosobowych, drewnianych stolików. Nad całością rozciągnięty był brezentowy dach”. Klub Non Stop, najbardziej znane miejsce muzyczne w ówczesnej Polsce, swoim istnieniem wniósł ogromny wkład w rozwój polskiej kultury – muzyki, mody, obyczajów, itp.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.