Mikołajki z Pinokiem w Teatrze Wybrzeże

1 Gru

Z okazji Mikołajek Teatr Wybrzeże zaprasza na dziesiątą Lekcję Niegrzeczności poświęconą tematyce baśni „Pinokio”. Spotkania odbędą się w sobotę, 6 grudnia o godzinie 12.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, w niedzielę, 7 grudnia o godzinie 13.00 na Dużej Scenie oraz w niedzielę, 14 grudnia o godzinie 13.00 na Scenie Kameralnej w Sopocie. 

Motywem przewodnim 10. Lekcji Niegrzeczności będzie „Pinokio” autorstwa Carla Collodiego. Lekcję poprowadzą: Dorota Androsz, Agata Bykowska, Anna Kociarz, Piotr Chys, Jakub Mróz oraz Marek Tynda. Czytanie wyreżyseruje Ewelina Marciniak. Po Lekcji w Gdańsku i Sopocie odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Ilość miejsc jest ograniczona. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl.

Przypominamy, że Lekcje Niegrzeczności przeznaczone są dla widzów od 6 roku życia. Koszt jednej Lekcji wynosi 11 zł (konieczne wcześniejsze rezerwacje w kasach biletowych). Spotkania to przegląd literatury starszej i nowszej w formie udramatyzowanych czytań z domieszką magii teatru, których wspólnym mianownikiem jest różnorako pojmowany, obecny w literaturze dziecięcej od zawsze, „bohater niepokorny”.

Trudno jest być naprawdę nieposłusznym. Obecnie panuje moda na bunt, co czyni z buntu coś płaskiego jak talerzTytułowy bohater natychmiast po przebudzeniu pragnie uciec od swojego ojca. Wydaje się, że w tym pędzie za przygodą nic nie zatrzyma już dziś Pinokia, i dziś jak nigdy rozumiemy jego pragnienie wolności i niechęć do bycia takim samym jak wszyscy. Jakim pokusom dziś ulega Pinokio? Dlaczego dziś Pinokio kłamie? I w końcu jakie marzenie Pinokia pozwala mu się zmienić z pajacyka w człowieka? – zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy.

Dla posiadaczy wejściówek oraz karnetów na LEKCJE NIEGRZECZNOŚCI Teatr Wybrzeże przygotował atrakcyjne zniżki – 5 zł rabatu na bilety na spektakle z repertuaru Teatru Wybrzeże (warunkiem skorzystania z promocji jest okazanie wejściówki lub karnetu).

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.