„Metadieta”. Jesteśmy tym, co jemy.

4 Lip

Współczesny człowiek porusza się w wielu przestrzeniach: przestrzeni swojej natury, przestrzeni intymnej, przestrzeni społecznej, zawodowej, publicznej. Chce być w każdej zauważony, doceniony. Ulega więc modzie. Modzie rozumianej w najszerszym znaczeniu: chce być piękny, mądry, szczupły i sprawny. Chce być w formie i w środku wydarzeń. Ulega presji. Akceptuje przestrzeń, która coraz rzadziej jest JEGO przestrzenią.

Książka Gosi Waluszewskiej „METADIETA” wbrew pierwszemu wrażeniu, nie jest kolejnym poradnikiem „jak żyć i nie tyć”- by być modnym i akceptowanym. To bardziej prywatny drogowskaz, jak będąc świadomym swoich potrzeb, stworzyć przestrzeń sobie przyjazną, trwałą, radosna i zdrową. Zdrową dla naszego ciała, ducha. Zdrową dla NAS.

Jesteśmy tym co jemy, co kochamy, jak sobie układamy i planujemy codzienność. Gosia pokazuje jak smakować życie, jak wykorzystywać rzeczy proste, by pięknie, kolorowo, zdrowo przeżyć każdy dzień, nie marnując swojego potencjału.

„Metadieta” nie poucza, nie nakazuje, nie straszy konsekwencjami, gdy ulegamy słabościom. Gosia w swej przyjaznej, kolorowej książce dzieli się z nami swoją wrażliwością, a dzięki bardzo osobistym wskazówkom, odnajduje istotę i sens świadomego, konsekwentnego istnienia. Zadziwia prostotą spostrzeżeń, oczywistością odczuć, poprzez wskazanie zachowań zdrowych i DOBRYCH dla każdego z nas. Zapomnianych? Niemodnych? Zagubionych w biegu codzienności?

Książka Gosi Waluszewskiej, to opowieść, jak żyć bez szkody dla swojego istnienia.
Nie ma tego co dobre, bez tego, co piękne: „Nulla ethica sine aesthetica”. W proponowanej przez Gosię przestrzeni, znajdziemy na pewno coś dobrego, zdrowego i pięknego dla siebie i naszych bliskich. Polecamy do stosowania.

Na pewno każdego zainteresuje blog Gosi: www.metadieta.pl .Zapraszamy!

13 Replies to “„Metadieta”. Jesteśmy tym, co jemy.

 1. Tej ksiazki dlugo szukalam.
  Wreszcie kupilam, polubilam i dobre rady w swoje zycie”wdrozylam”
  Teraz kupuje je moim kolezankom w prezencie urodzinowym.
  Sa zachwycone;
  Tresc, szata graficzna ale przede wszystkim autorka.To mowi samo za siebie.
  Gosia jest najleprzym dowodem na to, jak dzialo to ,o czym pisze
  Naprawde warto sprobowac

 2. Ksiazki dlugo szukalam, wreszcie kupilam,polubilam i dobre rady na sobie sprawdzilam!
  Uwazam, ze warto bylo posluchac Gosi. Teraz rozdaje je moim przyjaciolkom na urodziny i one rowniez sa trescia , wydaniem no i przede wszystkim autorka zachwycone

 3. Przechodziłam koło ksiegarni i nie widziałam tej książki. Tak ładnie nie po dzisiejszemu o niej napisaliscie, że chciałam kupić. Ale widocznie jednak musżę się wybrać do empiku:)

 4. Kupie w empiku z ciekawości bo bardzo fajnie się zapowiada i chyba niezbyt gruba?. Ile Gosia ma lat? Bliżej mnie czy starsza? BVo wyglada super.Ale wole jak radzi ktos kto wie co przeżył. ja chyba niekoniecznie. bardziej znam się na fast foodach:):)

 5. Lubię tez czytac co inni sprawdzili na sobie. A jeszcze rzeczywiscie te kolory sa pogodne. Chyba sama gosia też taka jest ? Super pomysł pokazac autorkę. Jest wtedy wiarygodna. Gdy widzę tłustą dziewczynę, która poucza jak zdrowo zyc, to jej nie wierzę. jak nie widzę, to wyobrażam sobie róznie. Tutaj Gosia jest naprawde wizytowką swojej książki. Mogę kupić i zrobie to.

 6. Dobrze, że w nowej odsłonie macie dział KULTURA. Moze nie być wziętym działem, ale na pewno potrzebnym. Chociaż spróbujcie zainteresować tym ludzi. A „Metadieta”? Jeszcze nie wiem nic, lub zbyt mało. Ale na pewno kolorystycznie dobrze się komponuje z autorką. Optymistycznie. A sama PANI Gosia jest korzystną wizytówką tego, co poleca. Chyba dobrze oceniam intencje? Tak mozna wyglądać naśladując? 🙂

 7. To moja ulubiona dziedzina i brzmi zachęcająco. Nie lubię być pouczana, ale uwielbiam biografie. Czyli „z życia wzięte” – ktoś doświadczył i dzieli się tym z czytelnikami. Dlatego sięgnę po tę pozycję. I spróbuję ocenić. Zapowiedz jest obiecująca.
  A wasza nowa szata chyba mi się podoba. Muszę się tylko przyzwyczaić. Na razie wszystkiego szukam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.