Małgorzata Warda i wirtualny świat gier

1 Wrz

Empik w Galerii Bałtyckiej 5 września o godz. 16.00 zaprasza na spotkanie z autorką książki „5 sekund do IO”. Małgorzata Warda – trójmiejska pisarka – będzie promować swoją najnowszą publikację, która przenosi czytelnika do wirtualnego świata gier komputerowych oraz ukazuje skomplikowane relacje gracza z otaczającą go rzeczywistością. 

Małgorzata Warda w książce”5 sekund do IO” stawia trudne pytania dotyczące coraz większej ilości młodych ludzi niepotrafiących odróżnić świata realnego od tego wykreowanego w grze.

Akcja powieści toczy się na dwóch planach – w realnym życiu i w grze, do której  wchodzi szesnastoletnia bohaterka. W szkole Miki dochodzi do tragicznej w skutkach strzelaniny. Tylko ona widziała sprawcę. Okazuje się, że dramat w liceum mógł mieć coś wspólnego z kontrowersyjną i tajemniczą grą, stworzoną w najnowszej technologii, gdzie gracz odczuwa nie tylko temperaturę otoczenia, zapachy i smaki, ale też ból. Może tam nawet przeżyć własną śmierć. Na prośbę policji Mika wkracza w wirtualny świat stworzony na upalnym, wulkanicznym księżycu Io. Czy i ona wpadnie w pułapkę piekielnie niebezpiecznej gry?

Jakie zagrożenia płyną z maratonów gier, jak niebezpieczna jest anonimowość w Internecie? Z jakimi problemami borykają się dzieci mieszkające w rodzinach zastępczych, pogotowiach opiekuńczych i domach dziecka? Wartka akcja, ciekawe postaci, dająca do myślenia lektura dla nastolatków.

Spotkanie z autorką książki rozpocznie się o godz. 16.00 w sobotę (5 września). Wstęp wolny.

unnamed

Źródło: Materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.