Literacki Sopot dla Dzieci

25 Cze

Żwirek i Muchomorek, Krecik, Sąsiedzi, Wodnik Szuwarek oraz Cieszko to tylko niektórzy z bohaterów warsztatów dla dzieci, realizowanych podczas czeskiej odsłony festiwalu Literacki Sopot, który odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia 2015 w Sopocie.

Młode pokolenie czytelników jest dla nas równie ważnym odbiorcą jak dorośli. Dlatego od pierwszej edycji festiwalu Literacki Sopot kładziemy nacisk na edukację i wraz z Miejskim Teatrem Miniatura, Krytyką Polityczną, księgarnią Ambelucja i Instytutem Książki organizujemy szereg aktywności dla dzieci – wyjaśnia Marta Czarnecka, koordynatorka Festiwalu. – Bohaterowie czeskiej kultury dziecięcej są tylko punktem wyjścia do rozmowy o emocjach, wprowadzają w świat czeskich animacji, rozwijają wyobraźnię, kreatywność, umiejętności plastyczne i komunikacyjne – dodaje.

Nowością w programie tegorocznej edycji będzie Literacki Ostry Dyżur . „Lekarze Instytutu Książki” – eksperci z dziedziny literatury dla dzieci – nie tylko wysłuchają czytelniczych problemów, ale też przepiszą na specjalnej recepcie niezawodny lek w postaci lektur, wybranych pod kątem małego pacjenta.

Poza tym tradycyjnie warsztaty Emocje od Z do A przygotował Miejski Teatr Miniatura. Najpierw dorośli z dziećmi wysłuchają wspólnie teatralizowanego czytania m.in książki „Ucieszki Cieszka”Zdenka Svěráka, przygotowanego przez aktorów Teatru. Następnie równolegle odbędą się warsztaty dla rodziców z psycholożką Joanną Trzaską oraz dla najmłodszych z pedagożką Anną Uzarczyk.

Agata Półtorak w ramach spotkań Księgarni Ambelucja między innymi zachęci do słuchania fragmentów książki „Niedoparki” Pavla Šruta i Galiny Miklínovej, na podstawie której dzieci będą szyły tytułowych bohaterów bajki. Z kolei w Parku Książki Krytyki Politycznej bohaterami warsztatów będą Żwirek i Muchomorek, Krecik, Sąsiedzi czy Wodnik Szuwarek.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.