Koncerty w sopockiej muszli

14 Lip

17 lipca od godz. 16:00 PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej! Wstęp wolny.

SOPOCKA ORKIESTRA PROMENADOWA
Od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza – muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową – arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z zespołem współpracują także znakomici soliści.

MARCIN STEFANIAK QUARTET
Marcin Stefaniak – saksofonista jazzowy. Absolwent Instytutu Jazzu AM w Katowicach oraz Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej AM w Gdańsku w klasie Macieja Sikały. Jest założycielem Marcin Stefaniak Trio, z którym wykonuje autorskie kompozycje z nurtu współczesnego jazzu akustycznego. Współpracuje z prezentującym muzykę sakralną kwartetem wokalnym Beau Ton, wzbogacając brzmienie zespołu partiami improwizowanymi na saksofonie. Ponadto jest członkiem wielokrotnie nagradzanego na festiwalach w Polsce i za granicą Jan Konop Big Band. Występował m.in. z takimi artystami jak: Piotr Orzechowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Maciej Sikała.

Kamil Piotrowicz na polskiej scenie jazzowej zadebiutował świetnie przyjęta płytą „Birth” (Hevhetia, 2015) nagraną z gdańskim kwintetem założonym w 2014 roku. Laurat wielu festiwali jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycję), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i bluesowych w Gdyni (Grand Prix) oraz wielu innych. W 2015 roku odbył 6 miesięczne stypendium w prestiżowym Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Absolwent w klasie kompozycji prof. zw. dra hab. Leszka Kułakowskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. W swoich oryginalnych kompozycjach łączy elementy jazzu, muzyki współczesnej, folkloru polskiego oraz minimalizmu.

Paweł Urowski – Kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym. Zdobywca nagród w konkursach jazzowych, takich jak m.in. EIM, Jazz Juniors czy Krokus Jazz Festiwal. Nagrał 11 płyt, w tym album nominowany do Fryderyka 2010, wydany w ramach formacji Dziki Jazz (Kamiński, Pater, Urowski, Gorzycki). Współpracował: Eric Allen, Akineton, Ecstasy Project, Contemporary Noise Quintet, Maciej Fortuna, Jerzy Główczewski, Piotr Damasiewicz, Bente Kahan, Carolyn Dorfman, Artur Lesicki . Ostatnio można go usłyszeć na płycie Freeway Quintet „This is no ordinary Jazz”.

Tomasz Koper – perkusista. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia im. F. Chopina w Olsztynie w klasie perkusji oraz mgr inż. Gospodarki Przestrzennej UWM w Olsztynie. Umiejętności gry na instrumencie rozwijał głównie jako samouk. Od sześciu lat związany z trójmiejską sceną jazzową. Wraz z zespołami Sekstans oraz Tomasz Chyła Quintet zdobył liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych festiwalach, konkursach i przeglądach zespołów jazzowych. Obecnie udziela się w kwintecie Tomasza Chyły, współtworzy trio Stefaniak/Koper/Urowski oraz kolektyw improwizatorów Mikoryza.

MOLO W SOPOCIE
muszla koncertowa
17 lipca (niedziela) od godz. 16:00
wstęp wolny

Fot.tyt.: Marcin Stefaniak/mat.prasowe.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.