Koncerty na sopockim molo

10 Maj

W najbliższy weekend PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na koncerty na sopockim molo (w muszli koncertowej). Wstęp wolny! Start od godz. 16:00.

SOBOTA 13 MAJA
16:00 John Leysner
17:30 Marcin Janek Quintet

NIEDZIELA 14 MAJA
16:00 Volodia & Friends
17:30 Bogusław Nowicki „Dylan i ja”

Volodia Bilokur
Pochodzący z Ukrainy trójmiejski bard – kompozytor, autor tekstów, aranżer i wykonawca piosenek. Wyższe wykształcenie muzyczne uzyskał Połtawskiej Wyższej Szkole Muzycznej (specjalność w klasie śpiewu). Ukończył także Studium Pedagogiki w Połtawii na Ukrainie. Grał i śpiewał w wojskowej orkiestrze oraz filharmoniach ukraińskich. Od ponad 20-u lat koncertuje w Polsce, prowadzi warsztaty wokalne i gitarowe. Pracuje i mieszka w Gdańsku. Ulubieniec bywalców klubów SPATiF, Kinsky i wielu innych. Występował solo i ze znanymi muzykami, koncertował w wielu miejscach świata. Swoje utwory śpiewa w językach: polskim, rosyjskim i ukraińskim, Na koncertach towarzyszy mu kobza ukraińska – instrument specjalnie wykonany dla niego. Jego piosenki i wdzięk osobisty pozwalają mu stworzyć niesamowity nastrój i atmosferę, rozbawić widownię, wspólnym śpiewaniem i tańczeniem.

Volodymyr Bilokur – gitara, śpiew
Marianna Myślińska – skrzypce
Sławomir „Rodriguez” Porębski – perkusjonalia
Wojtek Ulanowski – akordeon
Witalij Regel – klarnet

Bogusław Nowicki
Wykonawca piosenki autorskiej, literat, kompozytor, występuje z koncertami, które określa jako „piosenki z tekstem”. Jego utwory wygrywały wszystkie znaczące konkursy i przeglądy studenckie, od „Szklarskiej Poręby” po łódzką „Yapę” i gdańską „Bazunę”.

Potem były programy telewizyjne (m.in. krakowski Spotkania z Balladą, Turnieje Kabaretowe, autorski recital Ja i ten świat/ reż. Paweł Karpiński), występy na festiwalach w Opolu, gdzie zdobył nagrodę za piosenkę „Teoretyrada” zaprezentowaną w pamiętnym kabaretonie „Ostry dyżur”. Jak się później okazało, było to jedyne publiczne wykonanie tego utworu, natychmiast objętego zakazem prezentacji w mediach i na scenie.

Oprócz piosenek pisanych dla siebie, Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w najróżniejszych stylach, m.in. dla: Doroty Stalińskiej, Grażyny Świtały (znany utwór „Naprawdę czeka ktoś”), Marzeny Ślusarskiej, Ewy Urygi, Doroty Lanton, Bogusława Meca, Marka Hojdy, a także zespołów rockowych, jak: Mobilizacja, Haeven Blues czy heavy-metalowy Spider. Widzowie telewizyjnej „Jedynki” znają go również jako autora i wykonawcę żartobliwej, tytułowej piosenki programu „Kawa czy Herbata”.

Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach. Pierwsza nosi tytuł „Ballady”, druga -„Oceany” oraz najnowsza „ Optymizmu gram”. Jest także animatorem działań promujących polską piosenkę literacką. To on ukuł termin „piosenki z tekstem” (taki tytuł miała jego audycja, którą prowadził przez lata w radiowej „Trójce”) starając się zerwać ze stereotypem myślenia o piosence autorskiej, kojarzącej się ze smutnym poetą z gitarą.

Koncert w Sopocie będzie poświęcony twórczości Boba Dylana.

John Leysner
Muzyk z Surinamu z wieloletnim doświadczeni;em międzynarodowym. Doskonały basista dysponujący ciepłym, poruszającym głosem. Tym razem wystąpi z duecie z Robertem Jakubcem, jazzmanem i bluesmanem znanym z udziału w takim zespołach jak Young Power czy Mietek Blues Band oraz ze współpracy z Ireneuszem Dudkiem. Duet zaprezentuje muzyczną podróż poprzez soul, funk R&B, pop, reggae, jazz i world music.

John Leysner – bas, loopy, perkusjonalia, śpiew
Robert Jakubiec – trąbka, flügelhorn

Marcin Janek Quintet
Zespół założony w tym roku przez saksofonistę Marcina Janka dotychczas występującego w roli sidemana m.in. w zespole Afreakan Project czołowego polskiego saksofonisty Wojeciecha Staroniewicza, wokalistki jazzowej Krystyny Durys ogłoszonej nową nadzieją polskiej wokalistyki jazzowej przez magazyn Jazz Forum czy w zespole gwiazdy muzyki pop­reggae Kamila Bednarka.

Do własnego zespołu Marcin Janek zaprosił trębacza Piotra Szlempo, uznaną w środowisku jazzowym pianistkę Ilonę Damięcką, kontrabasistę dr Piotra Kułakowskiego i młodego bardzo zdolnego perkusistę Artura Paszkowskiego. Muzyka zespołu to jazz melodyczny, nastrojowy i energetyczny, utwory charakteryzują się bogactwem harmonii i silnej melodyki. Na koncercie w muszli wykonają autorskie kompozycje lidera oraz standardy muzyki jazzowej z lat 60­tych takich wybitnych kompozytorów jak Wayne Shorter, John Coltrane czy Kenny Garrett.

Marcin Janek
Saksofonista, klarnecista, flecista, pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku kierunku jazz i muzyka estradowa, a także Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku historia. Jazzowe nauki pobierał u wybitnego polskiego saksofonisty Macieja Sikały i klarnecisty Emila Kowalskiego. Obecnie czynny muzyk jazzowy i instruktor saksofonu w szkole muzycznej Musicollective. Zdobywca nagrody Grand Prix na ogólnopolskim konkursie Jazz&School Festiwal 2013 w Lubaczowie.

Współpracował i występował z takimi artystami jak: Wojciech Staroniewicz, Leszek Możdżer, Eric Allen, Aleksandra Mońko­Allen, Janusz Mackiewicz, Przemysław Dyakowski, Judy Carmichael, Norm Lewis, Lorraine Brown, Kamil Bednarek, Radikal Guru, Behemoth, Jan Konop Big Band, Grażyna Łobaszewska, Ewa Bem, Ewa Uryga.

Piotr Szlempo
Trębacz młodego pokolenia, uczeń Piotra Wojtasika na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu. Zdobywca wielu nagród na ogólnopolskich konkursach jazzowych m.in. Jazz nad Odrą i Przegląd Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni z Kuba Lechki Quintet, Jan Kantner Quartet.

Ilona Damięcka
Pianistka, wokalistka, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach. Laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku. Ma na koncie współpracę m.in. z Januszem Muniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą, Marcinem Pospieszalskim.

Piotr Kułakowski
Czołowy polski kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (2004) wydz. Jazz i Muz. Rozrywkowa w klasie J. Niedzieli. Założyciel i lider zespołu DePrezes Quartet z którym zajął I Miejsce w: VII Ogólnopolskim Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach 2003, oraz nagrodę dla najlepszego zespołu w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni 2003. Współpracował i koncertował z czołowymi polskimi muzykami: Piotr Wojtasik, Janusz Muniak, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Maciej Sikała, Leszek Kułakowski.

Artur Paszkowski
Perkusista, student Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie dr Tomasza Sowińskiego, na swoim koncie ma udział w wielu projektach trójmiejskiej sceny muzycznej, laureat głównej nagrody XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych z zespołem Nordwave.

Piotr Szlempo ­ – trąbka, flügelhorn
Ilona Damięcka -­ fortepian
Piotr Kułakowski – ­ kontrabas
Artur Paszkowski ­ – perkusja.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.