Koncerty w sopockiej muszli

17 Sie

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej! Wstęp wolny!

16:00 Sound Trap Quartet
17:30 Detko Band

SOUND TRAP QUARTET
Wojtek Staroniewicz i Dominik Bukowski to dobrze znani nie tylko trójmiejskiej publiczności muzycy jazzowi o silnych osobowościach. Współpracują ze sobą od wielu lat, grają koncerty i nagrywają płyty, często z twórcami światowej klasy. Razem z Pawłem Urowskim i Sławkiem Koryzno, uzdolnionymi muzykami młodego pokolenia, jako kwartet “Sound Trap” grają kompozycje obu leaderów.

Wojtek Staroniewicz – saksofon
Dominik Bukowski – wibrafon
Paweł Urowski – kontrabas
Sławek Koryzno – perkusja

DETKO BAND
Grają standardy jazzu tradycyjnego – „happy jazz” ,swing, dixieland, pop i muzykę taneczną całego świata od Glenna Millera poczynając, poprzez The Beatles, na własnych aranżacjach współczesnych przebojów także muzyki rockowej kończąc. Występowali w programach telewizyjnych („Herbatka u Tadka”) oraz na festiwalach jazzowych („Złota Tarka”).
Liderem zespołu jest charyzmatyczny Jerzy Detko – saksofonista, klarnecista i wokalista, ale także były czołowy polski zawodnik w dziesięcioboju (był trzykrotnym mistrzem Polski w latach w 1963, 1965 i 1968). Jerzy Detko także był wśród inicjatorów Sopot Molo Jazz Festivalu, na którym regularnie występuje.

MOLO W SOPOCIE
muszla koncertowa
19 sierpnia (sobota), godz. 16:00
Wstęp wolny.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.