Koncerty w sopockiej muszli

27 Lip

PTH Kąpielisko Morskie Sopot w najbliższy weekend zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej! Wstęp wolny!

SOBOTA
16:00 Volodia & Friends
17:30 Maciej Sadowski Kwadrat

NIEDZIELA
16:00 Tomasz Olszewski z zespołem
17:30 Michał Bąk Quartet

VOLODIA BILOKUR
Pochodzący z Ukrainy trójmiejski bard – kompozytor, autor tekstów, aranżer i wykonawca piosenek. Wyższe wykształcenie muzyczne uzyskał Połtawskiej Wyższej Szkole Muzycznej (specjalność w klasie śpiewu). Ukończył także Studium Pedagogiki w Połtawii na Ukrainie. Grał i śpiewał w wojskowej orkiestrze oraz filharmoniach ukraińskich. Od ponad 20-u lat koncertuje w Polsce, prowadzi warsztaty wokalne i gitarowe. Pracuje i mieszka w Gdańsku. Ulubieniec bywalców klubów SPATiF, Kinsky i wielu innych. Występował solo i ze znanymi muzykami, koncertował w wielu miejscach świata. Swoje utwory śpiewa w językach: polskim, rosyjskim i ukraińskim, Na koncertach towarzyszy mu kobza ukraińska – instrument specjalnie wykonany dla niego. Jego piosenki i wdzięk osobisty pozwalają mu stworzyć niesamowity nastrój i atmosferę, rozbawić widownię, wspólnym śpiewaniem i tańczeniem.

Volodymyr Bilokur – śpiew, ukraińska gitara”Kobza”
Sebastian Ślusarczyk – instrumenty klawiszowe, śpiew
Marianna Myślińska  skrzypce
Witalij Regel  klarnet
Karolina Dziedzic  perkusjonalia

MACIEJ SADOWSKI O SOBIE:
Maciej Sadowski Kwadrat to projekt solowy, do którego dojrzewałem – studiując klasykę i jazz, grając jako muzyk sesyjny w wielu projektach jazzowych oraz rozrywkowych, współtworząc muzykę z Sekstansem, Almost Jazz Group czy Zgniłością. Potrzeba stworzenia czegoś własnego, nie tylko ze względu na nazwę, ale i mieszczącą się pod nią twórczość, pojawiła się u mnie już dawno. Od kilku lat pisałem, poszukując własnego stylu. MS2 to ostatecznie muzyka wywodząca się z jazzu, ale znacznie wychodząca poza klasyczne ramy tego gatunku, zarówno jeśli chodzi o instrumentarium, kompozycje jak i aranżacje. Odzwierciedla moje własne muzyczne podróże, inspiracje i potrzeby. Do współpracy zaprosiłem bliskich przyjaciół, z którymi spotykamy i rozumiemy się zarówno muzycznie, jak i w życiu prywatnym. Dzięki temu finalny produkt jest po części dziełem wspólnym, szlifowanym na wielu inspirujących spotkaniach”.

Dawid Lipka – trąbka
Michał Jan Ciesielski – saksofon
Maciej Sadowski – kontrabas
Antoni Wojnar – perkusja

Maciej Sadowski

TOMASZ OLSZEWSKI
Autor tekstów, kompozytor, wykonawca, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer lub – po prostu – śpiewający poeta.

Debiutował na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie w 1983 roku, gdzie otrzymał wyróżnienie. Rok później został laureatem I nagrody, tego najważniejszego w Polsce festiwalu śpiewających autorów. Początek lat osiemdziesiątych to, z jednej strony, koncerty w miejscach niezależnych od władz i częste zmagania z cenzurą, z drugiej udany i naznaczony nagrodami i wyróżnieniami udział w festiwalach piosenki studenckiej, autorskiej i poetyckiej. Opublikował swoje teksty w tomiku „Zapiski z podróży”, komponował muzykę do spektakli teatralnych, dokonał wielu nagrań i rejestracji recitali radiowych i telewizyjnych, pisał teksty dla innych wykonawców, co znalazło ślad na paru płytach. Napisał polskie teksty do słynnych pieśni fado ( Teatr Wybrzeże „Fado” – Marzena Nieczuja Urbańska) i teksty do najsłynniejszych tang ( „Tango” – Dorota Lulka i Milonga Baltica”). Nagrał cztery płyty autorskie (” Przesiadka” – 1996, „Lajf” – 2002, ” Odbijany” – 2010, „Jest pięknie” – 2011). Jego piosenki znaleźć można także na kilkunastu składankach i kompilacjach, a ich teksty w kilku antologiach. Brał udział w największych w kraju koncertach, poświęconych balladzie, piosence autorskiej czy literackiej: legendarnym na Górze Szybowcowej, cyklu „3xBARDziej”, „Przeglądzie Piosenki Prawdziwej – Zakazane Piosenki”(2001), festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”(„Bardowie Polskiego Radia”), czy „Sopot Bard’s Meeting”. Gra na gitarze akustycznej, klasycznej, mandolinie i harmonijce ustnej. Śpiewa i gwiżdże. Poza Polską występował na Ukrainie, m.in. w Filharmonii Lwowskiej. Od 1994 roku jest prezenterem w Radiu Gdańsk.

Tomasz Olszewski – gitara, śpiew
Hubert Świątek – instrumenty klawiszowe
Tomasz Przyborowicz – gitara basowa
Paweł Szewczyk – perkusja

MICHAŁ BĄK QUARTET
Nowy projekt zrzeszający muzyków jazzowych z Trójmiasta. W swym założeniu łączy on jazz, współczesną improwizację oraz inspirację muzyką baroku. Inspiracja ta wynika z bogatych doświadczeń lidera nie tylko jako muzyka jazzowego, ale także jako uczestnika wielu projektów muzyki dawnej.

Piotr Chęcki – saksofon tenorowy
Andrzej Józefów – gitara
Tomasz Koper – perkusja
Michał Bąk – kontrabas

MOLO W SOPOCIE
muszla koncertowa
29–30 lipca (sobota-niedziela), godz. 16:00
wstęp wolny

Fot.tyt.: Tomasz Olszewski.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.