Koncertowy Sopot

18 Sie

21 sierpnia od godz. 16:00 PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej! Wstęp wolny.

SOPOCKA ORKIESTRA PROMENADOWA
Od ponad 30 lat prowadzona jest przez Mariana Stefanowicza – muzyka orkiestry Opery Bałtyckiej a zarazem pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład Zespołu wchodzą znakomici muzycy z Opery Bałtyckiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Repertuar Orkiestry obejmuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową – arie operowe, operetkowe, musical, standardy jazzowe oraz charakterystyczne marsze dla zespołów dętych. Z zespołem współpracują także znakomici soliści.

BOGUSŁAW NOWICKI
Wykonawca piosenki autorskiej, literat, kompozytor, występuje z koncertami, które określa jako „piosenki z tekstem”. Będąc studentem /UMK w Toruniu/ wielokrotnie reprezentował swoje środowisko na Studenckim Festiwalu w Krakowie zdobywając nagrody za swoje autorskie piosenki. Jego utwory wygrywały wszystkie znaczące konkursy i przeglądy studenckie, od „Szklarskiej Poręby” po łódzką „Yapę” i gdańską „Bazunę”. Piosenki kojarzone zawsze z Toruniem zdobywały tytuły „Studenckich Piosenek Roku”. Tak było z „Gawędziarzami”, „Uśmiechniętymi dziewczynami” czy „Poszukiwaniami”. Potem były programy telewizyjne (m.in. krakowski Spotkania z Balladą, Turnieje Kabaretowe, autorski recital Ja i ten świat/ reż. Paweł Karpiński), występy na festiwalach w Opolu, gdzie zdobył nagrodę za piosenkę „Teoretyrada” zaprezentowaną w pamiętnym kabaretonie „Ostry dyżur”. Jak się później okazało, było to jedyne publiczne wykonanie tego utworu, natychmiast objętego zakazem prezentacji w mediach i na scenie.

Oprócz piosenek pisanych dla siebie, Bogusław Nowicki tworzy teksty dla innych artystów, śpiewających w najróżniejszych stylach, m.in. dla: Doroty Stalińskiej, Grażyny Świtały (znany utwór „Naprawdę czeka ktoś”), Marzeny Ślusarskiej, Ewy Urygi, Doroty Lanton, Bogusława Meca, Marka Hojdy, a także zespołów rockowych, jak: Mobilizacja, Haeven Blues czy heavy-metalowy Spider.

Przede wszystkim jednak jest twórcą własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach. Pierwsza nosi tytuł „Ballady”, druga -„Oceany” oraz najnowsza ” Optymizmu gram”.

Na występ w Sopocie złożą się utwory z zabawną, satyryczną narracją, nawiązując do tradycyjnych, polskich spotkań poetyckich, gdzie piosenki uzupełnione anegdotami, śpiewane są razem z publicznością. Usłyszymy piosenki z trzech płyt autora, oraz najnowsze, przygotowywane właśnie do rejestracji studyjnej.

MOLO W SOPOCIE
muszla koncertowa
21 sierpnia (niedziela), godz. 16:00
wstęp wolny

16:00 Sopocka Orkiestra Promenadowa
17:30 Bogusław Nowicki „Piosenki z tekstem”

Fot. Bogusław Nowicki/materiały prasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.