KOMBII na Sopot Top of the Top Festival 2012 (WIDEO)

26 Sie

Drugiego dnia Sopot Top of the Top Festival 2012 odbył się koncert z okazji 50 urodzin The Beatles, na którym wystąpiła m.in grupa KOMBII. Czego nauczyli się od wielkiej czwórki z Liverpoolu? Jakie najciekawsze wspomnienie wiążą z festiwalem w Sopocie? – opowiadają Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk.

Któż z nas nie zna chociaż jednego przeboju Beatlesów? John Lennon, Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starr – przetrwali zaledwie jedną dekadę, ale to, w jakim stopniu wpływają do dziś na światową popkulturę może zadziwiać. Łącznie prawie miliard sprzedanych płyt na całym świecie, 168 milionów płyt sprzedanych tylko w samych Stanach Zjednoczonych. Aż 67 razy na Wyspach i 89 razy za oceanem ich studyjne albumy zdobywały status platynowych płyt.

Wybrane największe przeboje popularnej Czwórki z Liverpoolu zagrały gwiazdy polskiej sceny muzycznej, z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Tomasza Szymusia. Wystąpili: Perfect, Afromental, De Mono, Ryszard Rynkowski, Łukasz Zagrobelny, zespół Żuki, Ania Wyszkoni, Bracia, grupa Lemon oraz KOMBII. O tym m.in jak ważna jest dla nich muzyków The Beatles, który z sopockich festiwali najbardziej znaczący w ich karierze opowiadają wokalista – Grzegorz Skawiński i basista – Waldemar Tkaczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.