Klimatyczne zakończenie festiwalu FETA 2014 (FOTO)

14 Lip

W niedzielę zakończyła się XVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2014. W ciągu czterech dni widzowie mogli zobaczyć 27 teatrów z Polski i zagranicy. Imprezę zwieńczył spektakl Czas Matek w wykonaniu Teatru Ósmego Dnia, który został zaprezentowany festiwalowej publiczności na placu Zebrań Ludowych. 

Jak co roku, FETA przyciągnęła ogromne ilości mieszkańców. Nawet mimo niepewnej pogody trzeciego i czwartego dnia największej plenerowej imprezy teatralnej w Trójmieście, widzowie ubezpieczeni w przeciwdeszczowe płaszcze i parasole tłumnie podziwiali zmagania aktorów. Te ze spektakli, którym nie przeszkadzał deszcz, odbywały się planowo lub ich lokalizacje zmieniały się ze względu na potrzeby rozłożenia zaawansowanej scenografii. Jeden z pokazów odbył się nawet pod zadaszeniem Centrum Festiwalowego! Co ciekawe, przygotowano też kilka dodatkowych spektakli – powtórzono cieszące się ogromnym powodzeniem sztuki Brama Graflaanda, którą zaprezentowano w parku przy Centrum Hewelianum, a także spektakl Shraapzucht w Bastionie Neubauera. 

>>ZOBACZ TAKŻE: Feta XVII zakończona (WIDEO)<<

Na zdjęciach z finałowego dnia imprezy znajdziecie kadry z zabawnego show rosyjskiej grupy Plasticine Rain zatytułowanego The Fools Show, cyrkowego pokazu szwajcarskiego duetu circoPitanga, obfitującej w symbole sztuki holenderskiego teatru Tuig oraz dwóch spektakli wieńczących tegoroczną edycję festiwalu: I was there, and… what they tell us is not what I saw hiszpańskiego teatru Hortzmuga Teatroa oraz niezwykle widowiskową sztukę Czas Matek Teatru Ósmego Dnia z Poznania.

>>Baletnica z brodą zaczarowała gdańszczan –
pierwszy dzień festiwalu FETA (FOTO)<<

>>Wczasy po polsku, czeski podryw i theatrum mundi –
trwa festiwal FETA 2014 (FOTO)<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.