Klimat na zmiany: Człowiek

7 Gru

Laboratorium Innowacji Społecznych po raz ostatni w tym roku zaprasza na cykl filmowy zatytułowany „Klimat na zmiany”. 14 grudnia, po projekcji filmu „Człowiek” w reżyserii wybitnego francuskiego fotografa i dokumentalisty Yanna Arthusa-Bertranda, w dyskusji udział wezmą gdynianka, podróżniczka świata, która zwiedziła ponad 58 krajów Justyna Zorn oraz filmoznawca i wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego Piotr Kurpiewski.

2000 kobiet i mężczyzn 60 krajów 40 pytań 2020 wywiadów w 63 językach 3 lata filmowania 500 godzin zdjęć lotniczych 14 milionów euro budżetu. Wybitny francuski fotograf i dokumentalista Yann Arthus-Bertrand w swoim najnowszym filmie Człowiek (Human) przedstawia niezwykły, zbiorowy portret człowieka. Reżyser dotarł do ponad 2 000 rozmówców w 60 krajach: od pracowników w Bangladeszu, chłopów w Mali, przez afgańskich uchodźców i bojowników na Ukrainie, po amerykańskich więźniów skazanych na karę śmierci. Co ich łączy? Opowiadają o miłości, śmierci, wojnie, sytuacji kobiet. Odsłaniają wzruszające historie pełne namiętności, cierpienia, smutku, nienawiści ale i wybaczenia. Przepiękne zbliżenia ich twarzy przeplatane są zachwycającymi zdjęciami lotniczymi.

Arthus-Bertrand to reżyser głośnego Home, który przyciągnął do kin ponad 600 tys. widzów. Premiera filmu Człowiek odbyła się we wrześniu 2015 jednocześnie podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji oraz na specjalnym pokazie w nowojorskiej siedzibie ONZ dla 1000 widzów, wśród których był sam sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon.

Justyna Zorn urodzona w Gdyni. Miała okazje odwiedzić 58 krajów na świecie, zaś poza Polską mieszkała w Hiszpanii i Meksyku. Uwielbia Amerykę Latynoską. Podróżowała najróżniejszymi środkami lokomocji. Dzięki HospitalityClub i Couchsurfingowi doświadczyła niezwykłych spotkań z mieszkańcami odwiedzanych krajów. 4 razy występowała na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników „Kolosy”. Prywatnie matka 3 dzieci i żona, jak sama mówi, najcudowniejszego męża na świecie. Interesuje się łożyskami, neurobiologią oraz padaczką.

Kiedy? 14 grudnia 2017 (czwartek), godzina: 18:00
Gdzie? Laboratorium Innowacji Społecznych, budynek IVA, wejście od ul. Stryjskiej, Pomorski Park Naukowo Technologiczny, Gdynia
Wstęp: wolny

Cykl jest współfinansowany ze środków Miasta Gdyni, realizowany przy współpracy z fundacją Okonakino i Against Gravity, organizatorem jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie Millennium Docs Against Gravity FF, którego kolejna edycja odbędzie się w maju 2018 roku, m.in. w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.