Jazz by the Sea Weekend w Gdynia Arenie

29 Cze

W tym roku Gdynia będzie gospodarzem nowego wydarzenia muzycznego – Gdynia Jazz by the Sea Weekend (Smooth Edition). Miłośnicy lżejszej odmiany jazzu mogą już rezerwować sobie czas w dniach 17 września i 1 października. W Gdynia Arenie wystąpią Matt Bianco i Peter White. 

W hali Gdynia Arena pierwszego dnia Festiwalu będzie można zobaczyć nowe wcielenie jednego z najpopularniejszych zespołów łączących pop i smoothjazz – legendarną grupę Matt Bianco. Zespół ten zaprezentuje swoje najbardziej znane przeboje (m.in. Get Out of Your Lazy Bed czy Whose Side Are You On), ale także premierowy materiał, będący efektem współpracy lidera Matt Bianco Marka Reilly’ego z holenderskim New Cool Collective. Ich muzyka to unikalna mieszanka jazzu, dance, latin, salsy i afrobeatu. Zespół koncertuje w krajach Beneluxu, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji, ale także w Afryce, Ameryce Północnej i Azji. Polscy widzowie mogą liczyć na ładunek niezwykłych muzycznych doznań, co niewątpliwie gwarantuje 11 osobowy, multiinstrumentalny skład zespołu.

Gwiazdą drugiego z koncertów Gdynia Jazz by the Sea Weekend (Smooth Edition) będzie słynny brytyjski gitarzysta Peter White z zespołem. Mieszkający w Kalifornii artysta ostatni raz gościł w Polsce dokładnie 10 lat temu. Jego warszawski koncert niewątpliwie zapadł w pamięci widzom zgromadzonym w wypełnionej po brzegi Sali Kongresowej. Z biegiem lat Peter White zdobył “reputację” jednego z najbardziej wszechstronnych i płodnych gitarzystów akustycznych we współczesnym jazzowym krajobrazie. Uzbrojona w niespotykaną kombinację liryzmu i energii, jego muzyka łączy w sobie elementy jazzu, popu i gitary klasycznej. W trakcie swojej kariery, która obejmuje prawie cztery dekady, Peter White współpracował z wieloma wybitnymi muzykami takimi jak Chris Botti, Groover Washington Jr, Dave Koz, David Sanborn, czy Kirk Whalum.

Jako ciekawostkę należy zaznaczyć, że obie gwiazdy Gdynia Jazz by the Sea Weekend (Smooth Edition) łączy m.in. słynna polska wokalistka Basia Trzetrzelewska, która była członkiem Matt Bianco, a w początkach jej kariery solowe występował z nią Peter White. Należy też wspomnieć, że założycielem Matt Bianco był brat słynnego gitarzysty – Danny White.

Jestem pewien, że występ dwóch doskonałych zespołów zainteresuje publiczność nie tylko z Pomorza – mówi dyrektor artystyczny Gdynia Jazz by the Sea Weekend (Smooth Edition), Bartosz Pieczyński – Nasza impreza organizowana przy wsparciu miasta Gdynia, to nie tylko koncerty, ale także liczne imprezy towarzyszące. Między innymi wspólnie z Gdyńskim Centrum Filmowym organizujemy przegląd filmów o tematyce jazzowej. Niewątpliwą atrakcją będą także dla osób dobrze grających na gitarze, warsztaty prowadzone przez samego Petera White’a. Bardzo się cieszymy, że udało nam się nakłonić tak znaną postać do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem ze słuchaczami – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat artystów Gdynia Smooth Jazz by the Sea Weekend, a takżebiletów na wydarzenie można znaleźć na stronie www.jazzbythesea.pl.

600x900JazzByTheSea

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.