Jak zdobyć pieniądze na wydanie książki poprzez crowdfunding?

3 Lut

Grupa Opowiadaczy Historii przeszła przez wszystkie stopnie realizacji internetowego przedsięwzięcia polegającego na zbierania funduszy na książkę – „Historia Dolnego Miasta do 1945 roku”. Teraz chcą podzielić się swoimi doświadczeniami i 8 lutego w IKM organizują wykład pt. „Jak zdobyć pieniądze na wydanie książki wykorzystując crowdfunding?”. Start: 18:00. 

W ciągu kilkunastu ostatnich tygodni grupa Opowiadaczy Historii przeszła przez prawie wszystkie stopnie realizacji internetowego przedsięwzięcia polegającego na zbierania funduszy na książkę pt. „Historia Dolnego Miasta do 1945 roku”. Zaczynając od fazy analizy i wyboru platformy internetowej, poprzez przygotowanie wszystkich materiałów audio-wizualnych potrzebnych przy starcie projektu, oficjalne uruchomienie zbiórki, różnorodne akcje promocyjne w jej trakcie na analizie pierwszych wyników i dokonań kończąc.

– Teraz chcielibyśmy tymi doświadczeniami i praktycznymi radami podzielić się z innymi osobami, które tak jak jeszcze nie tak dawno my, marzą o wydaniu własnej książki i zastanawiają się w jaki sposób fundusze na jej wydanie zdobyć przez Internet. Chcemy pokazać wszystkie etapy przygotowań do uruchomienia takiego projektu i opisać działania podejmowane w jego trakcie – wyjaśnia Jacek Górski, organizator spotkania.

W trakcie dyskusji w sieni Instytutu Kultury Miejskiej 8 lutego o godzinie 18.00 rozmówcy zwrócą uwagę na różne użyteczne aspekty funkcjonowania platformy crowdfundingowej pod kątem dokonywania przedpłat na książkę. Dodatkowo, pokażą mocne i słabe strony takiego przedsięwzięcia i postarają się odpowiedzieć na pytania od publiczności. Wstęp wolny.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Źródło fot. tyt.: Flickr.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.