Jak w hiszpańskim cyrku

8 Lis

W ramach cyklu „Horyzonty kina”, 14 listopada (czwartek) na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego o godzinie 17.00, odbędzie się prelekcja połączona z pokazem filmu pt. Hiszpański cyrk z 2010 r.

Hiszpania, rok 1973, nieśmiały i wrażliwy Javier zatrudnia się w cyrku jako klaun. Podobnie jak jego ojciec i dziadek pragnie rozśmieszać dzieci, jednak piętno dzieciństwa sprawia, że zostaje „smutnym klaunem”. W cyrku poznaje bezwzględnego „wesołego klauna” Sergio, który terroryzuje współpracowników i bije swoją dziewczynę. Tu zaczyna się tragikomiczna opowieść o dwóch klaunach, którzy pchani przez pożądanie będą walczyć na śmierć i życie o miłość niezwykle pięknej i równie okrutnej Natalii, która doprowadzi ich do szaleństwa.

Hiszpański Cyrk to wybuchowa mieszanka ekstrawaganckiego i bezkompromisowego kina spod znaku Tarantino i Rodrigueza. Sam reżyser opisuje film jako „groteskową tragedię” – szalone kino, które nie uznaje żadnych tabu ani ograniczeń. Przygody dwóch zwaśnionych klaunów rozgrywają się na tle hiszpańskiej historii XX wieku – od wojny domowej przez dyktaturę Franco aż po szalony festiwal wolności lat 70.

Źródło: Materiały prasowe.

Pokaz odbędzie się 14 listopada (czwartek) o godzinie 17.00 w auli 1.43 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa). Bilety w cenach: 1 film 5 zł / 2 filmy 10 zł / 4 filmy 15 zł do nabycia przed aulą w dniu seansu.

kino-listopad-my3m

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.