Ja jestem Pan Tik-Tak, a zegar to mój znak

13 Sty

Czy nieraz odnosisz wrażenie, że ludzie obecnie porozumiewają się za pomocą znaków? Debiutancka wystawa Martyny Wędzickiej zatytułowana Regres, której wernisaż odbędzie się 15 stycznia o godz. 19.00 w gdańskim pubie Bruderschaft, stanowi idealną okazję, by móc zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad współczesnym sposobem komunikowania się.

Niedopałki papierosa, SKM i motywy religijne to tylko nieliczne z tych, które przygotowała Martyna. Co więcej, goście zostaną zmuszeni do rozwiązania kwestii spornej, jaką jest granica przekazywania treści istotnych za pomocą obrazu. Godny uwagi jest również fakt, że autorka skupiła się na rozmieszczeniu poszczególnych plansz. Dzięki temu, nikt nie pogubi się, lecz będzie wędrował wzrokiem w określony sposób.

Martyna Wędzicka to studentka grafiki, zajmującą się głównie projektowaniem znaków oraz elementów identyfikacji wizualnej. Jak sama przyznaje, takie wydarzenie to szansa, by zobaczyć reakcje innych na własne prace. Ponadto umożliwia realny kontakt z odbiorcą, tak cenny dla grafików, których projekty z reguły lądują w internetowym portfolio.

Regres to sposób na pokonanie bariery w postaci szklanego ekranu, ale też przełamanie stereotypu, że wystawa to kultura wysoka, garnitur i niemałe pieniądze wydane na bilet. W tym wypadku, zachęcające będą zarówno „ludzka” tematyka, jak i przyjazne miejsce, w którym poddamy się rozmyślaniom przy piwie. Polecamy! 

wedzicka

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

One Reply to “Ja jestem Pan Tik-Tak, a zegar to mój znak”

  1. Pingback: Marzę o Nowym Jorku. Wywiad z Martyną Wędzicką | my3miasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.