IRA w sopockim klubie SCENA

5 Lis

8 listopada (piątek) w sopockim klubie Scena wystąpi zespół IRA z charyzmatycznym wokalistą Arturem Gadowskim. Start: 22.00.

IRA to polski zespół rockowy założony w 1987 roku w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. Grupa jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90., mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki Mój dom, 1993 rok oraz koncertowy IRA Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki takim sukcesom, zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, oraz na Festiwalu Odjazdy. Utwory z płyt zadebiutowały na prestiżowej polskiej Liście przebojów Programu III Polskiego Radia.

W maju 1994 roku zespół jako jedyny spośród setki polskich zespołów rockowych został wybrany do supportowania Aerosmith. W drugiej połowie lat 90. nad zespołem zaczęły gromadzić się czarne chmury. Zespół zrezygnował ze swego charakterystycznego stylu. Grupa radykalnie zmieniła swoje oblicze. Płyta Znamię wydana we wrześniu 1994 roku była wyraźnym ukłonem w stronę mocniejszych brzmień, zahaczających nawet o thrash metal, co niezbyt przypadło fanom do gustu, przez co zespół zaczął coraz mniej koncertować.

Wydana we wrześniu 1995 roku płyta Ogrody mimo iż jest powrotem do brzmień zbliżonych z krążka Mój dom nie przekonuje fanów grupy. Krążek nie spełnia oczekiwań muzyków. 1 września 1996 roku grupę opuszcza założyciel grupy Kuba Płucisz, a parę miesięcy później kapela zawiesza swoja działalność.

Zespół wrócił na polską scenę muzyczną pod koniec 2001 roku po siedmioletnim okresie przerwy. Od momentu powrotu na scenę grupa nagrała cztery studyjne albumy, oraz jeden koncertowy, który jest zapisem wielkiego jubileuszowego koncertu z okazji 15-lecia istnienia zespołu, który się odbył w 2003 roku w Radomiu. Nowe utwory grupy ponownie zagościły na krajowych listach przebojów. W listopadzie 2003 roku, grupa supportowała podczas dwóch koncertów w Polsce hardrockową grupę Def Leppard. W 2002 roku grupa została nominowana do nagrody Fryderyki 2002 za album Tu i Teraz, a dwa lata później za album Ogień. Obecnie zespół wciąż intensywnie koncertuje w całym kraju i poza jego granicami.

Źródło: Informacja prasowa.

Koncert startuje o godzinie 22.00 w klubie SCENA (Sopot, ul. Aleja F. Mamuszki 2). Bilety w cenie 48 zł dostępne w kasach klubu, salonach EMPIK, sklepach MEDIA MARKT i Saturn, a także za pośrednictwem strony internetowej.

Polecamy!

iraplakatmy3m

 

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

5 Replies to “IRA w sopockim klubie SCENA

  1. Klub Scena robi najlepsze koncerty w Trójmieście, nie ma wątpliwości! Oferta innych miejsc nie jest tak bardzo ciekawa, jak Klubu Scena, wielkie dzięki za to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.