Inspiracje dźwiękiem. Kreatywne warsztaty online

20 Kwi

W poniedziałek 20 kwietnia dźwięk i muzyka rozpocznie na Facebooku warsztatowy cykl zajęć z Bałtycką Agencją Artystyczną BART. Dwa razy w tygodniu będą odbywały się kreatywne spotkania, podczas których można przygotować własny instrument, wsłuchać się w otaczające nas dźwięki, oddać relaksowi podczas muzykoterapii. W warsztatowym programie mały i duży znajdzie coś dla siebie. Spotkania poprowadzą artyści Agata Królak, emiter (Marcin Dymiter) oraz ASIA MINA (Joanna Bronisławska). Zajęcia w formie online odbędą się w poniedziałki i piątki o godzinie 12.00.

Kreatywne warsztaty muzyczne są kolejnym projektem przygotowanym przez Bałtycką Agencję Artystyczną BART, realizowanym podczas akcji #kulturawczasachpandemii, #zostanwdomu.

Cieszymy się z dużego zainteresowania warsztatami perkusyjnymi organizowanymi z Big Bandem REBEL BABEL ENSEMBLE. i mamy nadzieję, że nowy cykl znajdzie swoich odbiorców. – mówi Beata Majka, Dyrektor Bałtyckiej Agencji BART – Nowa seria spotkań on-line dedykowana jest dzieciom i młodzieży. Ideą przygotowanych przez nas zajęć jest motywacja do nauki przez zabawę bez wychodzenia z domu w tym trudnym czasie – dodaje.

Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem
Podczas pierwszego spotkania zostaną własnoręcznie stworzone instrumenty z pudełka po zapałkach. Groch, kamyczki, soczewica, makaron to świetny materiał do zabawy i poznania nowych dźwięków inspirowanych naturą. Każdy z kreatywnych warsztatów przeznaczony jest dla innej grupy wiekowej, ale największą frajdę sprawią zajęcia realizowane całą rodziną. Ideą przedsięwzięcia jest zabawa przez eksperyment. Kolejne dwa spotkania poświęcone będą stworzeniu muzycznych lampionów i przygotowaniu własnej okładki albumu muzycznego.

Domowa muzykoterapia odprężenie i relaks
Domowa muzykoterapia to świetne antidotum na złe samopoczucie w chwili, kiedy wszyscy siedzimy w domu. Warsztaty są propozycją wyprawy z przewodnikiem w cztery kąty domu. Podczas czterech spotkań uczestnicy zastanowią się jakie dźwięki sprawiają, że czują się lepiej i w jaki sposób wyeliminować, te które ich denerwują, zbadają własny dom i sprawdzą co w nich brzmi, dźwięczy, szumi i piszczy. Zajrzą do łazienki, do sypialni i kuchni, wyjrzą za okno, a także uważnie wsłuchają się w swoje myśli, bicie serca i duszy granie. A wszystko to zrobią dla relaksu i dobrego nastroju.

Warsztaty online emitowane będą na Facebooku Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART
www.facebook.com/baaBART/ w:

Poniedziałki– godzina 12.00 Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem
Piątki – godzina 12.00 Domowa muzykoterapia odprężenie i relaks

Nota o organizatorach i prowadzących warsztaty:
Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Samorządowa instytucja kultury, agencja produkcyjna, operator Opery Leśnej. W Sopocie Bałtycka Agencja Artystyczna BART jest jedną z najstarszych firm organizujących wydarzenia kulturalne i artystyczne. Działa nieprzerwanie od 1952 roku. Jest propagatorem kultury i edukacji kulturalnej wśród lokalnej społeczności. Organizuje warsztaty edukacyjne dedykowane dzieciom i seniorom. Organizuje własne wydarzenia kulturalne, koncerty. W strukturach firmy znajduje się Polska Filharmonia Kameralna oraz Teatr na Plaży.

Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem
Agata Królak od 2011 roku projektuje i ilustruje w obszarze szeroko pojętej narracji wizualnej; autorka książek obrazkowych, doktor sztuki i asystentka w Pracowni Ilustracji na gdańskiej ASP, współzałożycielka magazynu trzy cztery. Laureatka plebiscytu MUST HAVE Festiwalu Łódź Design, nagrody KTR, wyróżnień IBBY i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jej ilustracje były prezentowane na festiwalach i wystawach m.in. w Nowym Jorku, Tokyo, Londynie, Brukseli i Paryżu. W 2018 roku obroniła pracę doktorską pt. „Rozmawianie obrazem. Książka obrazkowa a rozwój języka wizualnego”. W swoich działaniach kładzie nacisk na interakcję z odbiorcą i stymulowanie twórczej aktywności. Ponad wszystko szanuje błąd, przypadek i eksperyment oraz bycie ekspertem w byciu amatorem.
Domowa muzykoterapia odprężenie i relaks
ASIA MINA/ Joanna Bronisławska artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik. musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą „Wszystko mam! Tylko gdzie?”. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granica (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn). Od ponad 20 lat zajmuje się poza systemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Z tej okazji nagrała płytę pt.: „Wybiegły!” z 40 osobową młodzieżową orkiestrą dętą. Jest członkiem rady programowej UNESCO odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych w dziedzinie muzyki. Od 2016 roku na zaproszenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy „MUZYKODROM – stacje lotów muzycznych”, miejsce gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem. Od stycznia 2017 roku prowadzi cykl audycji dla dzieci i rodziców „Aukso4Kids” we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.