Historie miłosne Tymona Tymańskiego

14 Kwi

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spotkanie pod kryptonimem: Historia jednej „Miłości”, czyli szczerą rozmowę z Tymonem Tymańskim połączone z projekcją filmu Filipa Dzierżawskiego Miłość, które odbędzie się 22 kwietnia w IKM.

Podczas rozmowy poznamy kulisy realizacji tego niezwykłego dokumentu, dowiemy się o ideach przyświecających kreatorom sceny yassowej oraz poznamy zdanie Tymona na temat perspektyw rozwoju muzycznej sceny improwizowanej w Polsce i nie tylko. Rafał Księżyk, jako wnikliwy badacz kultury niezależnej, pozwoli nam wkomponować duchowe poszukiwania ojców-założycieli yassowego fenomenu w konstelację innych progresywnych ruchów muzycznych – zapowiada Paweł Konjo Konnak, który poprowadzi spotkanie.

W rozmowie weźmie udział Rafał Księżyk – dziennikarz, autor m.in. biografii Tymona Tymańskiego ADHD oraz Tymon Tymański. Spotkanie startuje o godzinie 19.00 w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku (ul. Długi Targ 39/40). Wstęp: 10 zł.

milosc_plakat

Film opowiada o historii i reaktywacji zespołu Miłość – jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat 90. 10 lat po rozpadzie grupy, muzycy Miłości Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer i Maciej Sikała spotykają się ponownie. Wspominając stare czasy i dramatyczną historię zespołu, próbują stworzyć nową muzykę i rozpocząć kolejny etap w historii grupy. Miłość to rozgrywająca się na przestrzeni dwóch dekad pasjonująca opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach, którzy postanowili wspólnie stworzyć zespół i zrobić muzyczną rewolucję.

Uważa się, że Miłość to jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat – zwycięzca Krakowskiego Festiwalu Filmowego 2013 i laureat nagrody publiczności tegoż festiwalu, nominowany do Orłów za najlepszy film dokumentalny 2013 roku.

Źródło: Informacja prasowa.

>>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.