Globaltica po raz dziewiąty!

23 Lip

Już w środę, 24 lipca, rozpocznie się kolejna edycja festiwalu Globaltica. Koncerty i warsztaty dla dzieci  i dorosłych potrwają do końca tygodnia.

To już dziewiąta edycja międzynarodowego festiwalu W tym roku najważniejsze wydarzenia odbędą się w Parku Kolibki w Gdyni. Na łące pośród drzew wysłuchać będzie można porywających koncertów.

Co w tegorocznym programie? Najstarszy girlsband świata z RPA, serbski rock’n’roll, najświeższe oblicze salsy z Portoryko, muzyczni czarodzieje z Marsylii, pięć regionów Gruzji, kora i jej młody wirtuoz z Gambii, nuty bałkańskie, żydowskie, rumuńskie i polskie, gitara elektryczna w rękach weterana kongijskiej rumby z Demokratycznej Republiki Konga oraz wyjątkowe brzmienie benju i tabli – z Beludżystanu i Pakistanu. Do tego jubileusz ćwierćwiecza na rodzimej scenie, a także nowy wspaniały głos fado, oczywiście z Portugalii – zapowiadają organizatorzy.

Festiwal rozpocznie się pokazem dwóch filmów w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Kolejne dni przebiegają według schematu: w dzień warsztaty, wieczorem koncert. Będziemy mogli wziąć udział w warsztatach ceramicznych, dowiedzieć się jak podróżować z dzieckiem, poćwiczyć Jogę i pośpiewać z Romami.

Wieczorami wysłuchamy zaś niepowtarzalnych koncertów grup z Polski, Europy i reszty świata. Finałowy występ Claudii Aurory z Portugali odbędzie się w niedzielę, 28 lipca w Gdyni na placu Grunwaldzkim.

Część wydarzeń jest bezpłatna, na resztę będziemy potrzebować biletu. Poniżej przedstawiamy program całego wydarzenia:

goba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.