Gdynia kulturalna w sieci

17 Mar

Okazuje się, że zostając w domu wcale nie trzeba rezygnować z obcowania z kulturą, ponieważ w Gdyni powstał właśnie projekt, który połączył siły różnych instytucji miejskich i do przekazu wykorzysta nowe technologie.

W związku z koronawirusem i zamknięciem miejskich placówek kulturalnych, Gdynia we współpracy z gdyńskimi instytucjami przygotowała specjalną ofertę kulturalną, która będzie dostępna online. Od tej pory, a dokładnie od 16 marca kultura zagości w naszych domach w formie streamingu w sieci.

Pokazy teatralne, koncerty, warsztaty i filmy będą transmitowane, codziennie o godz. 18:00 na Facebooku na profilu Gdyni Kulturalnej TUTAJ.

Transmisje rozpoczną się w poniedziałek 16 marca. Pierwszą pozycją będą filmy absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Później będzie można zobaczyć między innymi spektakle Teatru Gdynia Główna, koncert Wolność. Kosmos.Improwizacja, prosto z Muzeum Miasta Gdyni wernisaż wystawy Gdynia – Tel Awiw i warsztaty z tworzenia ekologicznych świec.

A to oczywiście jeszcze nie koniec atrakcji. Każdy związany z gdyńską kulturą znajdzie w programie coś dla siebie.

Gdynia kulturalna przygotowała od przyszłego tygodnia streaming w sieci, w którym od 16 marca codziennie o godzinie osiemnastej będziemy wypuszczać nowy materiał z gdyńskich instytucji kultury – powiedziała Maja Wagner, naczelnik Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Gdyni. – Przygotowaliśmy dla mieszkańców wiele ciekawych inicjatyw. Będą przedstawienia Teatru Gdynia Główna, kuratorskie oprowadzanie po wystawie Gdynia – Tel Awiw w Muzeum Miasta Gdyni, będą projekcje Gdyńskiego Centrum Filmowego, prace absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej nagrodzone na wielu festiwalach, propozycje gdyńskich bibliotekarzy. Gdyńska kultura łaczy siły i gdyńska kultura będzie nadal funkcjonować – dodaje Maja Wagner.

Szczegóły i terminy transmisji będą udostępniane na Facebooku i na stronie internetowej gdyniakulturalna.pl.

Pamiętaj, #zostajewdomu, ale nie muszę się nudzić!

Partnerami projektu są: Teatr Gdynia Główna, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, Gdyńska Szkoła Muzyczna, Fundacja 4 Sztuki.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.