Gdański Apostrof ogłasza pełny program!

11 Maj

Między 15 a 21 maja gdańskich miłośników literatury czeka mnóstwo wyjątkowych wrażeń. Znany jest już cały program wydarzenia, które wypełni tych kilka majowych dni w kalendarzach fanów książek. Z okazji Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury z czytelnikami w Gdańsku spotkają się: Magdalena Witkiewicz, Jakub Ćwiek, Charlotte Link, Jakub Żulczyk i Łukasz Orbitowski. Wszystkie spotkania z autorami odbędą się w salonie Empik Galeria Bałtycka.

Fani literatury Charlotte Link będą mieli okazję porozmawiać z autorką o najnowszej powieści „Oszukana”. Gościem festiwalu będzie także Łukasz Orbitowski, twórca momentami piekielnie dowcipnych, momentami krzepiących, ale zawsze niezmiennie mądrych felietonów „Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego”. Czytelników z pewnością ucieszy także spotkanie z Jakubem Żulczykiem, który właśnie opublikował swoją nową powieść „Wzgórze psów”. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich książek tego roku. Gościem festiwalu będzie także Jakub Ćwiek, twórca gorzkiego kryminału noir „Grimm City. Bestie”.

Opiekę kuratorską nad tegoroczną edycją festiwalu objął jeden z najbardziej cenionych polskich współczesnych pisarzy – Szczepan Twardoch. Autor od samego początku brał czynny udział w przygotowaniach do festiwalu, współtworzył program – zaproponował kilku z zaproszonych autorów oraz tematy dyskusji. O szatę graficzną Apostrofu zadbał malarz, twórca znanych rzeźb i instalacji – Radek Szlaga. Artysta w projekcie powrócił do tradycyjnej formy plakatu.

W dniach od 15 do 21 maja w siedmiu miastach Polski, odbędzie się prawdziwa uczta dla miłośników literatury. Na uczestników Apostrofu czekają spotkania z autorami, panele dyskusyjne i wydarzenia specjalne. Poza Gdańskiem festiwal zawita do Szczecina, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Krakowa. Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów.

PROGRAM FESTIWALU:

Empik, GDAŃSK – GALERIA BAŁTYCKA:

Poniedziałek, 15.05
18:00 Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz wokół książki „Czereśnie zawsze muszą być dwie”

Wtorek, 16.05
18:00 Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem wokół książki „Grimm City. Bestie”

Czwartek, 18.05
18:00 Spotkanie z Charlotte Link wokół książki „Oszukana”

Sobota, 20.05
16:00 Spotkanie z Jakubem Żulczykiem wokół książki „Wzgórze psów”

Niedziela, 21.05
16:00 Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim wokół książki „Rzeczy utracone”

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku
Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice i Szczecin
Organizator: Empik

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.