Galeria Klif i Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na wystawy online

24 Mar

Jak spędzić czas ciekawie mimo siedzenia w domu? Galeria Klif i Muzeum Miasta Gdyni zapraszają do obejrzenia zbiorów z dotychczasowych wystaw organizowanych w Klifie, opartych o muzealne zbiory, w formie cyfrowej z opisami. Jak powstawała Gdynia? Jakie były najpiękniejsze gdyńskie automobile? Jak prezentowała się przez lata moda plażowa i szkolna? Jacy mieszkańcy zasłużyli na miano bohaterów? Odkryj 150 zdjęć z historią miasta i ludzi!

Inicjatywa Muzeum Miasta Gdyni i Galerii Klif jest bezpłatna, a wszystkie dotychczasowe wystawy zostaną udostępnione w formie zdjęć wraz z opisami, z możliwością darmowego pobrania w jakości HD oraz wykorzystywania na własne potrzeby. To wspaniała okazja w zagłębienie się w międzywojennej historii Gdyni i jej mieszkańców. Zbiory będą dostępne na stronie gdyniawsieci.pl/.

Jest to wspaniałe podsumowanie pierwszego roku naszej współpracy, ale także idealne rozwiązanie w obecnej sytuacji, gdy tysiące ludzi muszą pozostawać w domach – komentuje Michał Miegoń z działu promocji Muzeum Miasta Gdyni. – Chcemy zachęcić wszystkich do tego, by szukając alternatyw na spędzenie czasu wolnego, wykorzystali ten moment na poszerzenie swojej wiedzy i poznanie Gdyni z często nieznanej strony!

Podobną możliwość dają najbardziej znane muzea na świecie tj. nowojorskie MET, londyńska National Gallery i krakowskie Muzeum Narodowe. Zbiory z wystaw publikowane będą wedle poniższego harmonogramu:

26.03 (czwartek) godz. 12:00 Historia szkolnego mundurka

29.03 (niedziela) godz. 12:00 Piasek, woda, moda

Kwiecień: Na Styku Morza i Lądu oraz Bohaterowie Gdyni

Udostępnienie digitalowej wersji zbiorów ze wspólnych wystaw Klifu i Muzeum wpisuje się idealnie w tegoroczną nagrodę, jaką otrzymała Galeria Klif – Galion Gdyński w kategorii mecenat sztuki.

Ta nagroda pokazuje, że zapotrzebowanie na sztukę w społeczeństwie jest duże. Galeria Klif chce wpisywać się w najnowsze trendy społeczne – komentuje wygraną Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif. – Wierzymy, że kolejne wystawy będą w dalszym ciągu uczyły, bawiły a przede wszystkim pokazywały nasze piękne miasto, Gdynię.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.