Filmowe emocje pod chmurką

16 Lip

Gwiazdy światowego formatu i najnowsze filmowe hity, to wszytko czeka nas tego lata w Gdyni. Filmowe emocje dla mieszkańców przygotowały także gdyńskie dzielnice.

Polskie przeboje kinowe w Orłowie i na Placu Grunwaldzkim
Nie zabraknie nieśmiertelnych klasyków polskiej kinematografii, na przykład „Seksmisji” Juliusza Machulskiego czy „Kogla–mogla” Romana Załuskiego.

Po sierpniowych pokazach plenerowe kino przenosi się do samego serca miasta, czyli na Plac Grunwaldzki obok Gdyńskiego Centrum Filmowego. Od 7 do 22 września da możliwość zobaczenia jeszcze 8 seansów, w tym wielokrotnie nagradzane filmy „Bogowie”, „Body/Ciało” czy „Ostatnia Rodzina”. Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny. „Kino Letnie Telewizji Kino Polska” odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni.

Kino na Scenie Letniej
Organizowane przez miasto Gdynia wspólnie ze stowarzyszeniem kulturalnym Hamulec Bezpieczeństwa „Kino Letnie w Orłowie”, odbywa się już po raz ósmy. Na widzów czekają jeszcze seanse 6 filmów. Pokazy odbywają się tradycyjnie we wtorki, a także po raz pierwszy w wybrane poniedziałki, cyklicznie do 7 sierpnia, zawsze od godziny 21:30.

Wśród propozycji organizatorów, warto wymienić, chociażby nominowane do Oscara i Złotych Globów „The Florida Project” oraz zdobywcę Oscara i Złotych Palm festiwalu w Cannes, film „Klient”. Seansy „Kino Letnie w Orłowie” zamknie pokaz nagrodzonej Złota Palmą czarnej komedii „The Squere”.

„Kino Letnie w Orłowie”, odbywa się już po raz ósmy, fot. materiały prasowe

Filmowe emocje w Twojej dzielnicy
Warto też spojrzeć na filmy, które w ramach swoich plenerowych kin będą wyświetlane w kilku gdyńskich dzielnicach. Na wspólne oglądanie pod chmurką postawiły tego lata Rady Dzielnic: Chwarzno–Wiczlino, Obłuże, Karwiny i Dąbrowa. We wszystkich z wymienionych dzielnic, w wyznaczone terminy pojawią się duże ekrany i możliwość darmowego obejrzenia filmów w towarzystwie swoich znajomych i sąsiadów.

Na Karwinach, kinowe emocje pod gołym niebem będą dostępne w wakacyjne piątki w amfiteatrze Zespołu Szkolno–Przedszkolnego nr 4 przy ulicy Chwaszczyńskiej: 24 i 31 sierpnia (20:15). Filmy to według kolejności „Gotowi na wszystko” i „Mały Książę”.

Na Dąbrowie kino letnie odbędzie się w dniach 21 lipca (21:30) – zostanie wyświetlony film „La La Land”. Kolejny pokaz zaplanowany jest na 18 sierpnia (o 20:30). W tym dniu zostaną wyświetlone dwa filmy – „Mały Książę” oraz „Najlepszy”.

Więcej informacji o tych i pozostałych kinach plenerowych w dzielnicach na stronach prowadzonych przez poszczególne Rady Dzielnic.

Fot.tyt.: Kino letnie w Orłowie.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.