„Evening Rise” – jutro będzie nowy dzień

9 Lip

Gdyński chór „Razzle Dazzle” po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią nagrał nowy utwór ku pokrzepieniu serc. „Evening Rise” to pieśń północnoamerykańskich Indian, która daje nadzieję na to, że wraz z zachodem słońca odejdą problemy i nadejdzie lepsze jutro.

Zespół „Razzle Dazzle” Choir, który w listopadzie 2019 zdobył srebrny dyplom w kategorii chórów rozrywkowych, folk i gospel na Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere, postanowił znowu razem zaśpiewać i tym razem wykorzystać do tego nowe technologie. Do nagrania utworu pod tytułem „Evening Rise” zaprosili przyjaciół z trzech kontynentów.

Razzle Dazzle Choir

„Razzle Dazzle” to 25-osobowy chór mieszany pod dyrekcją Zuzanny Popiołkiewicz. Nazwa zespołu oznacza wrzawę, zamieszanie, a dodatkowo „dazzle” to olśniewać. Tak jak ich muzyka.

Zespół występuje w miejscach dostępnych dla mieszkańców Trójmiasta, między innymi w gdyńskiej Szkole Muzycznej i Laboratorium Innowacji Społecznych oraz w Oddziale Etnograficznym Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Chór uświetnił między innymi historyczne otwarcie przestrzeni kulturalnej w Gdyńskich Halach Targowych, otwarcie po renowacji Muszli przy pl. Grunwaldzkim i występował podczas festiwalu Open House Gdynia.

Od samego początku członkowie grupy realizują autorskie pomysły polegające na słuchaniu ich muzyki z zamkniętymi oczami w budynkach charakterystycznych dla gdyńskiego modernizmu i wokalne warsztaty dla dzieci w centrum sąsiedzkim w Gdyni.

Mają w repertuarze blok utworów namibijskich, tych tradycyjnych i współczesnych. Do realizacji koncertów, akcji i projektów inspiruje ich pasja do muzyki chóralnej i chęć jej popularyzacji wśród lokalnej społeczności.

Dyrygentka chóru Zuzanna Popiołkiewicz jest absolwentką dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Marcina Tomczaka i prawa na Uniwersytecie Gdańskim.
W 2012 roku jako reprezentantka Polski prowadziła warsztaty muzyki polskiej dla amerykańskiej organizacji Singers of United Lands w 23 Stanach USA, Kanadzie, Kenii, Zimbabwe i Zambii.
Dyrygowała chórami Symphony Chorus of New Orleans w Nowym Orleanie i Nairobi Chamber Choir z Kenii.


Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.