Dzień Dziecka z naukowcami w Krzywym Domku

21 Maj

Krzywy Domek oraz Sopockie Towarzystwo Naukowe zapraszają najmłodszych mieszkańców Sopotu i całego Trójmiasta na wyjątkowy Dzień Dziecka. Czy głośne czytanie bajek może być czymś niezwykłym? Nawet jeśli robią to ich autorzy? Okazuje się, że tak, jeśli na co dzień są oni… poważnymi naukowcami z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Taka właśnie atrakcja czeka na dzieci, które w niedzielę 31 maja pojawią się w sopockim Krzywym Domku.

Fasada naszego budynku inspirowana jest między innymi pracami Jana Marcina Szancera, legendarnego ilustratora książek dla dzieci. Trudno zatem o lepsze miejsce, aby autorzy mogli spotkać się z odbiorcami swojej twórczości i „na żywo” sprawdzić ich reakcje, a może nawet znaleźć inspiracje dla kolejnych bajek. Na pewno nasi najmłodsi goście nie będą się tutaj nudzić, a rodzice w tym czasie będą mogli w spokoju wypić kawę lub zjeść smaczny posiłek – zapewnia Piotr Woronkowicz, dyrektor Krzywego Domku.

Jakie bajki piszą sopoccy naukowcy?

Staramy się, aby były jednocześnie ciekawe i mądre. Tematycznie związane są z morzem, bo ono jest nie tylko dziedziną naszej pracy naukowej, ale przede wszystkim prawdziwą pasją. Dzień Dziecka w Krzywym Domku będzie naszym największym jak dotąd spotkaniem autorskim i nie da się ukryć, że szczególnie się na tę okazję mobilizujemy – podkreśla prof. Tymon Zieliński, prezes Sopockiego Towarzystwa Naukowego, również pracownik IO PAN.

Niedzielna impreza rozpocznie się od wręczenia nagród laureatom „Olimpiady wiedzy o morzu”, a później czytanie bajek będzie się przeplatać z quizami i zabawami edukacyjnymi. Całość odbędzie się w Dream Clubie mieszczącym się na I piętrze Krzywego Domku.

Wydarzenie jest częścią projektu Mieszkam nad Morzem, przygotowanego w ramach międzynarodowego Programu Sea for Society. Projekt Sea For Society – Morze dla Społeczeństwa jest realizowany w ramach w ramach 7. Programu Ramowego Komisji Europejskiej, w tematyce „Nauka dla Społeczeństwa”.

Dzień Dziecka, 31 maja, godz.11:00-14:30 (czytanie ostatniej bajki rozpocznie się o godz. 14), Krzywy Domek, ul. Bohaterów Monte Cassino 53 (Dream Club, I piętro). Wstęp wolny.

Fot.tyt.:Piotr Woronkowicz

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.