45. FPFF w przyszłym roku

21 Maj

Zapadła decyzja o 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tegoroczna impreza zostaje przeniesiona na rok 2021. Decyzja była jednogłośna.

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju i zaleceniami rządowymi w zakresie organizacji imprez masowych 45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w tym roku się nie odbędzie. Taką decyzję jednogłośnie podjął 20 maja Komitet Organizacyjny.

Jednocześnie Komitet zobowiązał dyrektora Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Leszka Kopcia do przygotowania w ciągu 30 dni zmian w regulaminie, w tym harmonogramie, regulującym kwestie formalno-prawne wynikające z decyzji Komitetu Organizacyjnego.

FPFF odbędzie się za rok // mat. prasowe, fot. Anna Bobrowska

Wszyscy członkowie Komitetu opowiedzieli się za tym, aby filmy, które mogłyby się kwalifikować do udziału w festiwalu w tym roku, mogły być do niego zgłaszane również w roku przyszłym.

I choć kina wciąż pozostają zamknięte, miłośnicy X muzy mogą korzystać z seansów online, a od piątku, 22 maja z gdyńskiego kina samochodowego. Oglądaniem filmów z fotela własnego auta będzie można się delektować na parkingu przy Gdynia Arenie. Codziennie zaplanowano dwa seanse.

Żródło: FPFF

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.