Jak w 3mieście grano rock’n’rolla 55 lat temu?

12 Mar

Mamy rok 2014 i mija 55 lat od narodzin rock’n’rolla w Polsce. Jak uczcić taką rocznicę? To proste – wybrać się do Pick&Roll’a! 22 marca już od godziny 20.00 na fanów rozkołysanego, rock’n’rollowego brzmienia czeka tam masa niespodzianek.

– Pośród wielu dostojnych i mniej dostojnych rocznic – ta, jak żadna inna, zasługuje szczególnie by świętować ją radośnie, może i tanecznie, ale na pewno tak zabawowo jak tylko można. Do tego zachęcamy i do tego właśnie was zapraszamy! – zachęcają organizatorzy. – Data imprezy nie jest przypadkowa. Być może, bez tego gdańskiego wieczoru, 24 marca 1959 roku, bez energii i pasji Franciszka Walickiego, bez młodzieńczego pazura i entuzjazmu muzyków grupy RHYTHM&BLUES, jak i ich publiczności, nie byłoby kilka lat później takich perełek jak „Port” i „10 w skali Beauforta” Krzysztofa Klenczona, jak „Automaty” czy „Z brzytwą na poziomki” grupy Klan, nie byłoby piosenek „Inna jest Noc” czy „Gdy gaśnie w nas płomień” grupy Test… – dodają.

plakat 3miato BB day

Nie byłoby „Asfaltowych Łąk” grupy ABC czy „Podaruj mi trochę słońca” grupy BemiBem. Prawdopodobnie nie byłoby również całego oceanu dźwięków stworzonych wcześniej i później przez Czesława Niemena, SBB, Tadeusza Nalepę, Dżem, Leszka Janerkę, VooVoo, a tak można dalej wymieniać bez końca: Kazik Staszewski, T.Love, Illusion, siostry Przybysz. To wszystko i jeszcze więcej stanowi wartość, z której możemy być dumni.

3miasto Big Beat Day odbędzie się w sopockim klubie Pick&Roll 22 marca (sobota). Start: godzina 20.00.

plak

>>Śledźcie uważnie portal my3miasto.pl – już wkrótce będzie można wygrać zaproszenia na tą niezwykłą podróż w czasie!<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.