„206% normy”

24 Sty

„206% normy” to dwie wielkoformatowe projekcje w przestrzeni publicznej Gdańska: na Żurawiu i Sołdku oraz wykład „Życie w porcie. O Sztuce budzącej Przestrzeń Publiczną”. Pomysłodawcą i realizatorem wydarzenia jest Robert Sochacki, artysta wizualny, asystent na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projekcje będą działać od 3 do 5 lutego w godz. 18.00 – 22.00, wykład odbędzie się 3 lutego o godz. 20.00 w Instytucie Kultury Miejskiej.

Zamysłem wydarzenia jest w artystyczny sposób ukazać najlepsze lata Gdańska, a także ożywić, obudzić przestrzeń, o której często mieszkańcy naszego miasta zapominają „poza sezonem” i przyciągnąć ich nad Motławę. Projekcje podkreślają ciągłość fascynującej, wieloletniej historii portowego miasta, która w tych symbolicznych obiektach trwa do dziś – mówi Robert Sochacki.

Obrazy i koncepcja projekcji: Robert Sochacki
Muzyka: Stefan Wesołowski

Narracje 2010/Sochacki
Narracje 2010/Sochacki

Projekcji towarzyszyć będzie wykład wraz z dyskusją „Życie w porcie. O Sztuce budzącej Przestrzeń Publiczną”, który odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej (ul. Długi Targ 39/40). Robert Sochacki opowie o pojęciach dotyczących sztuki w przestrzeni publicznej i specyfice pracy w mieście. Po wykładzie artysta zaprasza na spacer z komentarzem autorskim nad Motławę – do miejsca projekcji „206% normy”. Dyskusję z publicznością poprowadzi Ewa Pawlik z „Przekroju”.

Harmonogram:
3 – 5 lutego: projekcje nad Motławą od 18.00 do 22.00
3 lutego: wykład w IKM godz. 20.0, ok. 21. 00 – spacer autorski do miejsca projekcji.

                              >>DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU<<

Wsparcie organizacyjne: Instytut Kultury Miejskiej

Robert Sochacki (ur. 14.06.1971 w Gdańsku) malarstwem zajmuje się odkąd podjął studia na tym kierunku w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Następnie malował w przestrzeni jako scenograf teatralny oraz performer video, a w końcu – twórca instalacji interaktywnych. W ubiegłych latach był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie pracuje jako asystent na wydziale malarstwa gdańskiej ASP i kończy studia doktoranckie w zakresie Sztuk Plastycznych (sztuka w przestrzeni publicznej). Jako malarz video tworzy głównie wielkoformatowe projekcje. Jego prace, prezentowane w niezależnych autorskich galeriach, podczas wydarzeń artystycznych w Polsce i na świecie oraz na festiwalach muzycznych i street-artowych, były wielokrotnie nagradzane. Jego obrazy – również w formie wydruków cyfrowych – są z reguły w pełni kompletną, wielowymiarową opowieścią o tym, co dzieje się wokół nas.

Fot.: Narracje 2010/Sochacki.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.