my3miasto.pl

Blog o zdrowiu, sporcie i tematach lifestylowych

LifestyleTurystyka

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Lublina

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Lublina

Lublin to miasto położone we wschodniej Polsce dosyć niepozorne, ale skrywające wiele. Jego malowniczy wygląd przyciąga nie tylko studentów, ale również turystów, chcących zakosztowania ciekawych miejsc mniejszego miasteczka. Jeżeli potrzebujesz chwili relaksu i wytchnienia codziennego zgiełku to atrakcje turystyczne w okolicy Lublina przychodzą z pomocą.

Zamość – Atrakcje turystyczne w pobliżu Lublina

Atrakcje turystyczne w okolicy Lublina — Zamość

Miasto położone w południowej części województwa lubelskiego, nazwane „perłą renesansu”. Ten enigmatyczny opis należy do Zamościa. Powstało w drugiej połowie XVI wieku dzięki inicjatywie Jana Zamoyskiego. Rozwijał się bardzo szybko, a także skupiał na swoich terenach wiele różnych narodowości. Zamość i jego zabytki to atrakcje turystyczne w pobliżu Lublina, które wypada chociaż raz w życiu odwiedzić. Dla pasjonatów historii Twierdza Zamość będzie najważniejszym punktem wycieczki. Została wzniesiona prawdopodobnie w latach 1579-1618 przy rzekach Wieprzec i Kalinowicy. Takie położenie twierdzy dawało jej dużą ochronę przed możliwym najazdem wroga. Przechadzając się uliczkami miasta natrafimy na barokowy kościół pw. Zwiastowania NMP wybudowany w latach 1637-1685. Ta wiekowa budowla  mimo swoich licznych przebudowań zachęca do zwiedzania i poczucia barokowego klimatu kościoła franciszkanów.

Miasto z historią, czyli Kazimierz Dolny

Atrakcje turystyczne w okolicy Lublina są bardzo urozmaicone. Jedną z nich jest Kazimierz Dolny, miasto, którego historia sięga już XI wieku. Jak sama nazwa wskazuje, prawdopodobnie założył je Kazimierz Wielki. Dzięki swojemu długiemu istnieniu zachował wiele. Przybywając do odwiedzenia miasta, odnajdziemy w nim zabytki renesansowe, barokowe czy rokoko.

Kazimierz Dolny — atrakcje w pobliżu Lublina

W oczy od razu rzucają się przepiękne renesansowe kamienice, a sam rynek, serce miasta, zachęca, by usiąść i spokojnie wypić kawę. Ciekawą i nietypową atrakcją są najstarsze organy w Polsce w kościele farnym św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja. Powstały one w pierwszej połowie XVI wieku i służą do dzisiaj. Ich wygląd zapiera dech w piersiach. Warto udać się do kościoła i posłuchać dźwięku tak wyjątkowego i wiekowego sprzętu. 

Kozłówka — Atrakcje turystyczne w okolicach Lublina

Wioska położona w województwie lubelskim cieszy się mimo swoich małych rozmiarów popularnością wśród turystów. Mowa o Kozłówce, która posiada na swoich terenach liczne i niecodzienne atrakcje turystyczne. Pałac czy Puszcza Kozłowiecka to atrakcje turystyczne w okolicach Lublina zachwycające każdego przybysza. Wybudowany już 1736 roku Pałac w Kozłówce w stylu barokowym, zachęca do zwiedzania swojego historycznego wnętrza. Nawiązuje do rodziny Zamoyskich i ukazuje turystom kopie starych mebli oraz wybitnych rodzinnych obrazów.

Atrakcje w okolicach Lublina — Kozłówka

Rodzina Zamoyskich była właścicielem pałacu do 1944 roku. Zawierucha wojenna sprawiła, że bardzo ucierpiało. Po zakończeniu wojny miejsce stało się muzeum opowiadającym o historii tego ciekawego budynku. Dla miłośników długich spacerów również się coś znajdzie. Warta zobaczenia również jest Puszcza Kozłowiecka. Miejsce bardzo zróżnicowane pod względem przyrodniczym, które będzie nie lada gratką dla wielbicieli przyrody. Odnajdziemy tam przepiękne kolorowe łąki, mniej ładne bagna,  a także rozległe stawy. Obowiązkowy punkt wycieczki, by odpocząć od hucznego miasta.

Udostępnij

O autorze

Hej, witaj na blogu, dzięki któremu zadbasz o zdrowie i kondycję, bez zbędnych wyrzeczeń i zmęczenia! Poznasz tutaj wiele rad dotyczących treningów, sportu i żywienia. Odkryj także ciekawostki turystyczne i miejsce, do których z pewnością będziesz chciał pojechać. Zapraszamy do lektury naszych artykułów!