ZUS uczy i zaprasza na Olimpiadę

4 Paź

„Lekcje z ZUS” goszczą w szkołach już od 5 lat. Dzięki nim uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą poszerzyć wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, i także sprawdzić ją w Olimpiadzie, wygrywając przy okazji atrakcyjne nagrody, a wśród nich indeksy wyższych uczelni.

Nowy rok szkolny oznacza kolejną edycję „Lekcji z ZUS”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych. W trakcie czterech lekcji młodzież dowie się jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki prowadząc własną firmę. Zwieńczeniem projektu jest ogólnopolska olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na finalistów czekają nagrody rzeczowe, a także dodatkowe punkty w rekrutacjach lub indeksy kilkunastu uczelni wyższych, w tym Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczniowie cenią w projekcie praktyczny sposób przedstawienia wiedzy. ZUS przygotował materiały dydaktyczne przy współpracy z doświadczonym metodykiem nauczania, a ilustracje do kolejnych lekcji są dziełem młodych polskich rysowników. W tegorocznej edycji projektu uczniowie i nauczyciele otrzymają całkowicie nowe podręczniki. Zmieniono nie tylko szatę graficzną, ale też zaktualizowano i wzbogacono treści lekcji oraz uzupełniono je o nowe narzędzia, takie jak: ćwiczenia, komiksy i krzyżówki

Nauczyciele mogą liczyć na merytoryczne wsparcie i pomoc na każdym etapie współpracy. Najlepiej zgłosić się jak najszybciej. Dzięki temu szkoła będzie mogła wziąć udział w tegorocznej edycji olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która w trzech etapach wyłoni najlepszą drużynę w kraju. Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada, a pierwszy etap zostanie przeprowadzony 2 grudnia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca wszystkich zainteresowanych nauczycieli do skontaktowania się z koordynatorem projektu, który czeka na zgłoszenia i pytania. W Oddziale ZUS w Gdańsku są to Klaudia Skoniecka i Alina Łepkowska, które zgłoszenia przyjmują mailowo pod adresami: klaudia.skoniecka@zus.pl lub alina.lepkowska@zus.pl, a także telefonicznie pod numerem: 58 307 86 13.

 Informacje o projekcie można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja.

Fot.tyt.: Lekcje z ZUS. Gubin.

Źródło: Informacja prasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.