Zbliża się gdański TEDx

21 Mar

O konferencji TED można powiedzieć jedno – inspirująca! To główna idea, która przyświeca organizacji działającej na całym świecie m.in. w Nowym Jorku, Berlinie, Paryżu, Londynie, Warszawie, a także w Gdańsku! Już w niedzielę –  5 kwietnia w Teatrze Miniatura odbędzie się TEDx pod hasłem „Chcę!”.

TED – ang. Technology, Entertainment, Design to spotkania, które przyciągają ludzi biznesu, artystów, a także wszystkich, szukających inspiracji. Zaproszeni prelegenci w ciągu 18 minut dzielą się swoim doświadczeniem, poglądami, pomysłami, które często odrzucają dotychczas utarte rozwiązania. Prelegenci reprezentują różne branże, jednak łączy ich jedno, uważani są za ludzi sukcesu. Właśnie podczas konferencji TED po raz pierwszy zaprezentowany został m.in. Macintosh firmy Apple.

Edycja w Gdańsku odbędzie się pod hasłem „Chcę!”. Jedną z prelegentek będzie Elżbieta Benkowska, reżyserka filmu „Olena”, zakwalifikowanego w 2013 roku do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, w kategorii krótkich filmów. Kolejnymi z gości będą Tymon Tymański – kompozytor, multi-instrumentalista, prozaik, oraz Grzegorz Niecko – wiceprezes zarządu Parkour and Freerun Movement Trójmiasto. Wśród gości nie zabraknie również przedstawicieli gdańskich szkół wyższych dr hab. Jakuba Szczepańskiego z wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, oraz dr Adama Kamińskiego, wykładowcy na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

fot. M. Kwapisiewicz
fot. M. Kwapisiewicz

Spotkania w ramach TEDx są bezpłatne i obejmują swoim zasięgiem środowisko lokalne. Organizowane są na licencji TED.

Aby wziąć udział w konferencji należy do środy 26 marca zarejestrować się na stronie konferencji. Start już 5 kwietnia o 17.00 w Teatrze Miniatura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.