Young Business Festival 2015. Młodzi przedsiębiorcy na start!

20 Paź

W dniach 13-17 października w Olivia Business Centre i Europejskim Centrum Solidarności odbył się Young Business Festival, organizowany przez Studenckie Forum Business Centre Club. YBF jest jednym z największych festiwali młodej przedsiębiorczości w Polsce. Celem konferencji było poznanie wielu technik oraz praktyk, jakich używają młodzi przedsiębiorcy aby odnieść sukces. 

Przez pierwsze dwa dni konferencja odbywała się w gdańskim ECS  pod hasłami Przedsiębiorczość oraz Marketing i Social Media. W trzeci i czwarty dzień przeniosła się w progi OBC, a panele dotyczyły Innowacji i Motywacji.

Podczas panelu Innowacje młodzi przedsiębiorcy dzielili się swoimi historiami i przemyśleniami na temat tworzenia i prowadzenia własnej działalności.

Jednym z prelegentów był Dominik Zimakowski, twórca i właściciel Rabbit Games, który zdefiniował pojęcie innowacji i doradzał jakie kroki postawić, aby odnieść sukces tworząc własną firmę.

Innowacja to zupełnie inne podejście do tematu. Usprawniajmy, podglądajmy ciekawe pomysły, łączmy je z własnymi i stwórzmy coś zupełnie innego. Uber, to największa firma taksówkarska, która nie posiada żadnej taksówki. Airbnb to największy na świecie hotel, a nie ma żadnego pokoju hotelowego. To są innowacje w najczystszej postaci – przekonywał Dominik Zimakowski. – Kiedy chcesz utworzyć własną firmę, wykonaj solidny audyt, na co w danym momencie mogłoby być zapotrzebowanie. Dopnij całość – produkt, usługę, core działalności, czy i gdzie są pieniądze, jak skutecznie sprzedawać i reklamować dany produkt – zalecał.

Jake Jephcott, dyrektor OBC, otwiera kolejny dzień YBC- fot. Anna Kunkel
Jake Jephcott, dyrektor OBC, otwiera kolejny dzień YBC- fot. Anna Kunkel

 

Kolejna prelekcja została zaprezentowana przez Marcina Kowalskiego z UXPin, firmy, która wspiera proces projektowania aplikacji mobilnych.

Początki naszej drogi nie były łatwe, zdecydowaliśmy się stworzyć produkt niszowy, który był kosztowny i nie było na niego ciągłego zapotrzebowania. W momencie gdy rozpoczęliśmy pracę nad innowacyjnym sposobem projektowania aplikacji mobilnych, rynek nas polubił i uznał nasze działania za oryginalne. Firma rozwinęła się niewyobrażalnie, lecz z produktem jesteśmy dopiero na początku drogi – opowiadał Marcin Kowalski. – Jeśli twój produkt będzie dobry i wart inwestycji oraz jeśli go dobrze zareklamujesz, inwestorzy odezwą się sami . Warto szukać dofinansowania w kraju, jak i za granicą, bo to pozwoli wygenerować większą sumę na rozwój naszej innowacyjnej działalności. Pamiętajcie, nigdy się nie poddawajcie. Walczcie do końca – doradzał młodym ludziom Marcin Kowalski.

Marcin Kowalski - fot. Anna Kunkel
Marcin Kowalski – fot. Anna Kunkel

 

Cel festiwalu został osiągnięty, liczne prelekcje i warsztaty pozwoliły młodym, przedsiębiorczym studentom zasięgnąć porad u profesjonalistów. Prelegenci udzielali wyczerpujących odpowiedzi na każde z pytań, dzielili się porażkami i sukcesami we własnych firmach. Studenckie Forum Business Centre Club oprócz YBF organizuje także konferencje Przedsiębiorczej Kobiety oraz Festiwal Boss.

Portal my3miasto.pl był patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.